PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Ścieżka rowerowa w Nowym Targu coraz dłuższa

Piątek, 26 lipca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Ścieżka rowerowa w Nowym Targu coraz dłuższaDwa nowe odcinki ścieżki pieszo-rowerowej powstają w Nowym Targu. I choć co prawda są one traktowane jako dwie osobne inwestycje, zresztą dofinansowywane są z dwóch różnych programów unijnych, to tworzą one spójną całość. Trasa, którą oczywiście można przemierzać w obie strony, zaczyna się platformą widokową w Borze na Czerwonem, a kończy się obecnie pod mostem na tzw. zakopiance na Czarnym Dunajcu.


Zakończyła się już budowa nowotarskiego odcinka Rowerowego Szlaku Kulturowego wokół Tatr. Łączy on wspomniany most na zakopiance z Parkiem Miejskim im. Adama Mickiewicza. Odcinek ma 367 m i kosztował ponad 173 tys. zł. Jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry”w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Nadal trwa budowa (wykonawca ma czas do końca sierpnia) odcinka pomiędzy nowym mostem, wiodącego bulwarami, ulicą Przywodzie przez kładkę na Czarnym Dunajcu przy lodowisku, i spod lodowiska do Parku Miejskiego. Ten odcinek współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności. W tym przypadku wybudowane będzie 967 mb ścieżki za kwotę ponad 321 tys. zł.

Ponieważ budowa ścieżek nie zakłóca ruchu pieszego w ich przebiegu, pracownik Urzędu Miasta wybrał się na całą ścieżkę z telefonem komórkowym wyposażonym w odbiornik GPS i przy użyciu popularnego programu Endomondo wytyczył trasę na mapach Google. Liczy sobie ona w sumie 5.11 km i ma około 40 m różnicy pomiędzy najwyższym, a najniższym punktem. Widać to zresztą dobrze na dołączonej mapce z wykresem.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.