PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Wakacje w Mieście 2013, czyli wakacje zawsze są za krótkie

Wtorek, 3 września 2013 r.
Autor: MOK NT

Wakacje w Mieście 2013, czyli wakacje zawsze są za krótkieJak w każde wakacje (a zimą w ferie) Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Nowym Targu przygotował ofertę dla dzieci i młodzieży na wakacyjny czas. Przypomnijmy to i owo: Cały lipiec to wyjazdy do Terenowej Stadniny Koni w Ludźmierzu i „Wakacje w Siodle”. Dzieciaki z nowotarskich szkół podstawowych w dwóch turach jeździły konno i…dobrze się bawiły, bowiem czekały na nie także konkursy, zabawy, czy wspólny grill.


·         w lipcu przyjechało do nas kino familijne i pokazy filmów: „Super 8”, „Merida Waleczna” i „Muppety” – kino ma zawsze swoją sprawdzoną widownię;

·         ale chcieliśmy się także poruszać stąd „Poranki wspinaczkowe: ścianka wspinaczkowa i park linowy” oraz warsztaty taneczne „Dance MOK hip hop i nie tylko”. Te pierwsze lekko pokrzyżowała nam pogoda, ale ostatecznie ci mniejsi i ci więksi próbowali swoich sił w podróżach „w górę”. Te drugie to już podróż w kierunku muzyki i…pozytywnego zmęczenia.

·         królem tegorocznych wakacji okazały się „Warsztaty robotów”. Kilkunastu przyszłych inżynierów (?) w dwuosobowych zespołach poznawało tajniki świata robotyki, projektowania robotów, a następnie ich programowania i budowania. Wisienką na torcie było sprawdzanie efektów pracy na pudełkowym labiryncie, czy w walkach na arenie.

·          już w sierpniu swoją publiczność odnalazł spektakl teatralny „Pan Twardowski” i mini warsztaty teatralne. Opowieść wprawdzie klasyczna, ale możliwość zobaczenia spektaklu od kuchni, dotknięcia scenografii, przebrania się w stroje i odegranie scenek to już zupełnie nowy świat.

·         piękne okoliczności przyrody i niepowtarzalne to „Tour de Podhale”, czyli wycieczki rowerowe po terenie Podhala. Zgrana grupa podróżowała i podziwiała Podhale.

·         na „uspokojenie” mieliśmy warsztaty plastyczne, gdzie wykorzystując proste materiały i pomysłowość wyczarowywaliśmy żaglówkę, akwarium, czy kolorową doniczkę. A było tego duuużo więcej, nie sposób wszystko wymienić.

·         zakończyliśmy śpiewająco warsztatami wokalnymi „Septyma – młode talenty” i poszukiwaniem przyszłych gwiazd estrady.

·         a w międzyczasie sporo oferty „na Mieście” – program dziecięcy na Małopolskim Festiwalu Smaku, IV Nowotarskim Dniu Fantastyki oraz XIII Jarmarku Podhalańskim.

Trudno policzyć ile dzieciaków i młodzieży skorzystało z akcji „Wakacje w Mieście 2013” – ok. 1500 w głównym programie plus atrakcje „na Mieście”. Wracamy za rok, a wcześniej w ferie. Bądźcie z nami!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.