PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Przedszkole nr 2 eko-liderem 20-lecia

Środa, 20 listopada 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Przedszkole nr 2 eko-liderem 20-leciaTytuł eko-lidera 20-lecia i 5000 zł nagrody finansowej z przeznaczeniem na działania proekologiczne przyznał nowotarskiemu Przedszkolu Miejskiemu nr 2 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie. - To ukoronowanie naszej osiemnastoletniej pracy – cieszy się Dyrektor przedszkola Anna Jędrol. Przedszkole już w 1995 r. postawiło na edukację uwzględniającą człowieka jako część środowiska naturalnego. Sprzyja temu, a wręcz zobowiązuje położenie placówki na południowych stokach Gorców, niedaleko górskiego potoku Kowaniec.


Już w 1997 r. placówka uzyskała zgodę nowosądeckiego kuratorium na realizacje poszerzonych treści wychowania ekologicznego i w tym duchu przedszkolaki wychowywane są do dziś.

Na długiej liście działań przedszkola, które uwzględnił Fundusz przyznając swoją prestiżową nagrodę są programy „Edukacja ekologiczna”, „Czyste powietrze wokół nas”, czy „Zostań przyjacielem przyrody”. W placówce są kąciki ekologiczne, opracowany został kodeks małego ekologa, zajęcia prowadzone są z użyciem zgromadzonych pomocy dydaktycznych o tematyce ekologicznej. Przedszkole nie ogranicza się do działalności wewnątrz, bowiem organizuje (już pięć edycji) Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Żyj z przyrodą w zgodzie”.

Przedszkole współpracuje z Nadleśnictwem, Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i innymi placówkami oświatowymi. Przyznana nagroda nie uśpiła personelu placówki. Już w przyszłą środę (27 listopada) organizowany tam jest kolejny konkurs ekologiczny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.