Nowy Targ
Wiadomości
Ładowali akumulatory abstynencji
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej
Około czterystu osób z całej Polski wzięło udział w XXX Dniach Trzeźwości na Podhalu zorganizowanych w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tegoroczne dni odbyły się pod hasłem „Głęboka wiara podstawą trzeźwości”. - To właśnie tu, u nas w Nowym Targu bije dziś serce trzeźwej Polski. Przyjeżdżacie tu po trzeźwość, przyjeżdżacie tu ślubować i jestem przekonany, że tych ślubów dotrzymacie – powiedział do uczestników Marcin Jagła, Wiceprzewodniczący Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Marcin Jagła był jednym z prelegentów Dni Trzeźwości.
Burmistrz Marek Fryźlewicz z okazji okrągłego jubileuszu spotkania abstynentów przekazał na ręce organizującego Dni Trzeźwości ks. kanonika Leszka Koniorczyka medal 660-lecia Miasta w dowód wdzięczności nie tylko za organizację, ale i za wielkie zaangażowanie w to przedsięwzięcie.
- Śpiewki i nuty - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne 2:21 2 Krzesane 4:26 3 Janosikowe 5:44 4 Ozwodne zbojnickie 2:24 5 Duchowe 4:55 6...40 zł - Spinka góralska XVII
Metalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 18,5 cm. 350 zł - Aniołek duży III
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa. 16 zł



