Nowy Targ
Wiadomości
Ładowali akumulatory abstynencji
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej
Około czterystu osób z całej Polski wzięło udział w XXX Dniach Trzeźwości na Podhalu zorganizowanych w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tegoroczne dni odbyły się pod hasłem „Głęboka wiara podstawą trzeźwości”. - To właśnie tu, u nas w Nowym Targu bije dziś serce trzeźwej Polski. Przyjeżdżacie tu po trzeźwość, przyjeżdżacie tu ślubować i jestem przekonany, że tych ślubów dotrzymacie – powiedział do uczestników Marcin Jagła, Wiceprzewodniczący Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Marcin Jagła był jednym z prelegentów Dni Trzeźwości.
Burmistrz Marek Fryźlewicz z okazji okrągłego jubileuszu spotkania abstynentów przekazał na ręce organizującego Dni Trzeźwości ks. kanonika Leszka Koniorczyka medal 660-lecia Miasta w dowód wdzięczności nie tylko za organizację, ale i za wielkie zaangażowanie w to przedsięwzięcie.
- „Skąpiec”
Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...40 zł - Wisiorek "Ogródek 6"
Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm 35 zł - Grafika Folk w ramce III
Grafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...55 zł



