PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Zote gody nowotarskich par

Środa, 4 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Zote gody nowotarskich par"Udane małżeństwo zależy od dwóch rzeczy: od znalezienia właściwej osoby i od bycia właściwą osobą" – tym cytatem amerykańskiego piosenkarza Jacksona Browna Burmistrz Marek Fryźlewicz podsumował jubileusz 50-lecia 34 par małżeńskich z terenu Nowego Targu, które we środę zostały zaproszone do wspólnego świętowania złotych godów. Podczas spotkania Burmistrz wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane jubilatom przez Prezydenta RP.


- Wartość tego święta jest coraz większa i to z różnych przyczyn. Kiedy to sama instytuacja małżeństwa jest kwestionowana przez współczesną cywilizację, zwłaszcza zachodnią, kiedy rozpada się około jedna trzecia małżeństw w Polsce, my świętujemy jubileusz tych, którzy pół wieku temu powiedzieli sobie "tak" i przetrwali wszystkie trudne, ale też i mam nadzieję, wiele radosnych chwil - powiedział Burmistrz składając jubilatom gratulacje i życzenia z okazji ich święta.

W tym roku złote gody obchodzili: Jadwiga i Michał Aleksandrowicz, Maria i Zdzisław Babczakiewicz, Helena i Jan Bartosz, Maria i Ludwik Białoń, Helena i Maciej Bryniarscy, Krystyna i Jakub Bryniarscy, Aleksandra i Jan Fryźlewicz, Stanisława i Władysław Fryźlewicz, Anna i Stanisław Jachymiak, Barbara i Władysław Jakubiec, Anna i Józef Kaleciak, Anna i Kazimierz Kowalczyk, Konrada i Jan Krzak, Władysława i Zygmunt Kudasik, Alfreda i Michał Kulig, Jadwiga i Roman Kuros, Maria i Stanisław Lenart. Zofia i Stanisław Mirga, Wiktoria i Zbigniew Pajerscy, Zofia i Józef Pęksa, Ludwika i Mieczysław Preneta, Maria i Władysław Rudnik, Cecylia i Władysław Słowakiewicz, Anna i Franciszek Sproch, Genowefa i Jan Studentowicz, Zofia i Adam Suscy, Stanisława i Jan Szewczyk, Maria i Franciszek Szlaga, Maria i Franciszek Ścisłowicz, Marianna i Wojciech Tkaczyk, Zofia i Antoni Twaróg, Weronika i Józef Wojtas, Stanisława i Tadeusz Wojtas oraz Maria i Józef Zborowscy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.