PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Zote gody nowotarskich par

Środa, 4 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Zote gody nowotarskich par"Udane małżeństwo zależy od dwóch rzeczy: od znalezienia właściwej osoby i od bycia właściwą osobą" – tym cytatem amerykańskiego piosenkarza Jacksona Browna Burmistrz Marek Fryźlewicz podsumował jubileusz 50-lecia 34 par małżeńskich z terenu Nowego Targu, które we środę zostały zaproszone do wspólnego świętowania złotych godów. Podczas spotkania Burmistrz wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane jubilatom przez Prezydenta RP.


- Wartość tego święta jest coraz większa i to z różnych przyczyn. Kiedy to sama instytuacja małżeństwa jest kwestionowana przez współczesną cywilizację, zwłaszcza zachodnią, kiedy rozpada się około jedna trzecia małżeństw w Polsce, my świętujemy jubileusz tych, którzy pół wieku temu powiedzieli sobie "tak" i przetrwali wszystkie trudne, ale też i mam nadzieję, wiele radosnych chwil - powiedział Burmistrz składając jubilatom gratulacje i życzenia z okazji ich święta.

W tym roku złote gody obchodzili: Jadwiga i Michał Aleksandrowicz, Maria i Zdzisław Babczakiewicz, Helena i Jan Bartosz, Maria i Ludwik Białoń, Helena i Maciej Bryniarscy, Krystyna i Jakub Bryniarscy, Aleksandra i Jan Fryźlewicz, Stanisława i Władysław Fryźlewicz, Anna i Stanisław Jachymiak, Barbara i Władysław Jakubiec, Anna i Józef Kaleciak, Anna i Kazimierz Kowalczyk, Konrada i Jan Krzak, Władysława i Zygmunt Kudasik, Alfreda i Michał Kulig, Jadwiga i Roman Kuros, Maria i Stanisław Lenart. Zofia i Stanisław Mirga, Wiktoria i Zbigniew Pajerscy, Zofia i Józef Pęksa, Ludwika i Mieczysław Preneta, Maria i Władysław Rudnik, Cecylia i Władysław Słowakiewicz, Anna i Franciszek Sproch, Genowefa i Jan Studentowicz, Zofia i Adam Suscy, Stanisława i Jan Szewczyk, Maria i Franciszek Szlaga, Maria i Franciszek Ścisłowicz, Marianna i Wojciech Tkaczyk, Zofia i Antoni Twaróg, Weronika i Józef Wojtas, Stanisława i Tadeusz Wojtas oraz Maria i Józef Zborowscy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.