PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szlachetna Paczka po raz trzeci

Poniedziałek, 9 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Szlachetna Paczka po raz trzeciJuż po raz trzeci Nowy Targ współuczestniczył w organizacji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka zbierającej dary dla najuboższych rodzin. W tym roku (nie licząc kilku miejscowości powiatów sądeckich obsługiwanych przez nowotarski sztab) Szlachetna Paczka trafiła do 53 rodzin w Nowym Targu i okolicach. Jak w poprzednich latach gościnnych pomieszczeń użyczyła parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.


Zanim w ogóle doszło do dystrybucji paczek, co miało miejsce w ostatnią sobotę i niedzielę, wolontarusze znajdowali rodziny i kwalifikowali je akcji. Następnie znajdowani byli darczyńcy, zazwyczaj grupy osób, lub instytucje i to właśnie dzięki ich hojności udawało się zakupić rzeczy potrzebne rodzinom objętym pomocą akcji.

W tym i w poprzednim roku z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miasta Pawła Liszki w akcji Szlachetna Paczka wzięli udział również nowotarscy radni. Nie udało się jeszcze zebrać środków na całą paczkę, bo to spory wydatek, ale i tak udało się wspólnie z Kręgiem Domowego Kościoła oraz pracownikami BZ WBK obdarować jedną z rodzin.

Ile szczęścia przyniosły dary Szlachetnej Paczki obrazuje właśnie Przewodniczący Liszka, który wprost od wolontariuszki dostał laurki z podziękowaniem dla darczyńców za paczkę, a według jej relacji jeden z chłopców był tak szczęśliwy z otrzymanych butów, że deklarował iż zamierza w nich pierwszej nocy spać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.