PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Uczniowie „dwójki” ubrali choinkę

Poniedziałek, 16 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Uczniowie „dwójki” ubrali choinkęJasełkami i choinkowymi ozdobami dzieci z klasy 2b w Szkole Podstawowej nr 2 przywitały dziś na Rynku okres przedświąteczny. Zgodnie z nowotarską tradycją zamiast zlecać ubieranie miejskiej choinki przy ratuszu służbom miejskim Burmistrz Marek Fryźlewicz powierzył to zadanie najmłodszym mieszkańcom Miasta, którzy prawdopodobnie najbardziej cieszą się ubranym drzewkiem.


Burmistrz Fryźlewicz wkrótce po objęciu przed laty urzędu wpadł na pomysł, by nie kupować ozdób na oficjalną miejską choinkę, lecz by przekazywać pieniądze przeznaczone na ozdoby szkołom. Kupione za nie materiały służą uczniom do ręcznego wykonania zabawek. Przez lata najmłodszym w zabawie ubierania choinki pomagali ochoczo nowotarscy strażacy, co dodatkowo uatrakcyjniało maluchom święto ubierania drzewka. Po rewitalizacji w obawie przed uszkodzeniem granitowych płyt ciężkim podnośnikiem strażackim w akcji uczestniczy podnośnik zakładu obsługującego miejskie oświetlenie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.