PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Wigilia na Rynku ze Związkiem Podhalan

Piątek, 27 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Wigilia na Rynku ze Związkiem PodhalanKolędowanie, słodka chałka z życzeniami, błogosławieństwo udzielone przez kapelana i wigilijne potrawy – to już nowotarska tradycja wprowadzona przez tutejszy oddział Związku Podhalan. Wigilia w Mieście to już doroczny zwyczaj na Rynku. W tym roku była ona częścią pierwszych Nowotarskich Targów Bożonarodzeniowych. - To jest piękny znak, znak tego, że bliskie już święta przyjścia na świat Chrystusa Pana chcemy przeżywać we wspólnocie.


Najpierw tej wspólnocie rodzinnej, wspólnocie, do której zaprosił nas nowotarski oddział Związku Podhalan, wspólnocie miejskiej, którą mam zaszczyt razem z panem przewodniczącym reprezentować. Chcemy, aby nasza wspólnota była tym elementem jednoczącym. Chcemy, aby do tych wszystkich życzeń, które dzisiaj będziemy sobie tutaj składać, łamiąc się – góralskim zwyczajem – chałką, doszły jeszcze te życzenia, abyśmy potrafili tworzyć wspólnotę. Abyśmy potrafili w tej wspólnocie żyć, potrafili w niej jednoczyć, a nie dzielić, potrafili dawać z siebie coś dla tej wspólnoty- powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz składając Nowotarżanom życzenia wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Pawłem Liszką.

Po części oficjalnej i po błogosławieństwie udzielonym przez ks. Jana Gacka, kapelana Związku Podhalan na scenę wyszły zespoły regionalne, a gaździny ze Związku Podhalan jak zwykle zaserwowały wigilijne potrawy, którymi zebrani na Rynku raczyli się łamiąc słodką chałką i składając sobie życzenia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.