PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Opłatek Miast Papieskich

Czwartek, 23 stycznia 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Opłatek Miast PapieskichTradycyjnie już delegacja Miasta Nowego Targu w osobach Burmistrza Marka Fryźlewicza i jego Zastępcy Eugeniusza Zajączkowskiego wzięła udział w Opłatku Miast Papieskich zorganizowanym przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Sekretariacie Episkopatu Polski. Miasta Papieskie rozumiane były początkowo jako miejscowości, które w czasie swojego pontyfikatu odwiedził bł. Jan Paweł II. Obecnie pojęcie to zostało rozszerzone o wszystkie samorządy, które biorą czynny udział w działalności Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.


W tym roku przedstawiciele tych miast spotkali się po raz piętnasty. Burmistrz Marek Fryźlewicz przypomniał zebranym, zabierając głos w dyskusji, że sam pomysł spotkań padł podczas zjazdu przedstawicieli miejscowości odwiedzonych przez Papieża, który odbył się w Ludźmierzu.

Fundacja Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, opiekuje się ubogimi, ale zdolnymi młodymi ludźmi z niewielkich miejscowości – od rozpoczęcia przez nich gimnazjum, aż po uzyskanie tytułu magistra, a także organizuje coroczny Dzień Papieski. W tym roku ów dzień obchodzony będzie pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

Jak przypomniał kard. Kazimierz Nycz jest to także rok w którym kanonizowany zostanie bł. Jan Paweł II i dla Kościoła jest to okres przygotowywania się do tego wielkiego wydarzenia. Sam Papież wielokrotnie zachęcał wszystkich do „sięgania po świętość”, stąd takie, a nie inne motto tegorocznego Dnia Papieskiego na rok, w którym on sam zostanie ogłoszony świętym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    35 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.