PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Opłatek Miast Papieskich

Czwartek, 23 stycznia 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Opłatek Miast PapieskichTradycyjnie już delegacja Miasta Nowego Targu w osobach Burmistrza Marka Fryźlewicza i jego Zastępcy Eugeniusza Zajączkowskiego wzięła udział w Opłatku Miast Papieskich zorganizowanym przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Sekretariacie Episkopatu Polski. Miasta Papieskie rozumiane były początkowo jako miejscowości, które w czasie swojego pontyfikatu odwiedził bł. Jan Paweł II. Obecnie pojęcie to zostało rozszerzone o wszystkie samorządy, które biorą czynny udział w działalności Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.


W tym roku przedstawiciele tych miast spotkali się po raz piętnasty. Burmistrz Marek Fryźlewicz przypomniał zebranym, zabierając głos w dyskusji, że sam pomysł spotkań padł podczas zjazdu przedstawicieli miejscowości odwiedzonych przez Papieża, który odbył się w Ludźmierzu.

Fundacja Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, opiekuje się ubogimi, ale zdolnymi młodymi ludźmi z niewielkich miejscowości – od rozpoczęcia przez nich gimnazjum, aż po uzyskanie tytułu magistra, a także organizuje coroczny Dzień Papieski. W tym roku ów dzień obchodzony będzie pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

Jak przypomniał kard. Kazimierz Nycz jest to także rok w którym kanonizowany zostanie bł. Jan Paweł II i dla Kościoła jest to okres przygotowywania się do tego wielkiego wydarzenia. Sam Papież wielokrotnie zachęcał wszystkich do „sięgania po świętość”, stąd takie, a nie inne motto tegorocznego Dnia Papieskiego na rok, w którym on sam zostanie ogłoszony świętym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.