PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Stacja pomiarowa mierzy jakość powietrza

Środa, 12 marca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Stacja pomiarowa mierzy jakość powietrzaNa terenie przy biurowcu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Nowym Targu stoi już nowoczesna stacja pomiarowa przywieziona przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie, która przez ponad 7 tygodni będzie mierzyć jakość powietrza w tym miejscu. Pomiar służyć ma wykonaniu przez WIOŚ wstępnego raportu w sprawie wdrażania w Nowym Targu miejskiego programu ograniczania niskiej emisji.


Jakość powietrza, zwłaszcza w zimie to obecnie jeden z najważniejszych problemów do rozwiązania w Nowym Targu. Dlatego w porozumieniu ze służbami wojewódzkimi zostały uzgodnione pomiary prowadzone metodami referencyjnymi, spełniające wymagania jakościowe, w zakresie kompletności i niepewności, określone w Tabeli 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 13 września w sprawie dokonywania oceny poziomów substancji w powietrzu (Dz. U. z 2012 r. poz. 1032). Pomiary okresowe będą obejmować stężenia: pyłu zawieszonego PM10, dwutlenku siarki i benzoαpirenu.

Koszt badań oraz raportu poniesie WIOŚ, natomiast ze swojej strony w deklaracji podpisanej przez Miasto i Inspektorat Burmistrz Marek Fryźlewicz zadeklarował kontynuację przyjętego uchwałą Rady Miasta Nowy Targ programu pomocowego dla Mieszkańców Miasta w sprawie: ustalenia Regulaminu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Miasto Nowy Targ na dofinansowanie zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji. Miasto wykona inwentaryzację źródeł niskiej emisji uwzględniającą moc urządzeń i rodzaj używanego paliwa oraz opracuje – w przypadku negatywnej oceny jakości powietrza rozbudowany program ograniczania niskiej emisji,  zawierający harmonogram działań naprawczych, obejmujący zasady finansowania przedsięwzięcia i przedstawi go Radzie Miasta do uchwalenia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.