PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Nowy Targ przyjazny turystom

Sobota, 15 marca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Nowy Targ przyjazny turystom„Gmina przyjazna turystom”, „Gmina przyjazna rowerzystom” i trzecia gwiazdka dla punktu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej mieszczącego się w ratuszu to ostatnie dowody uznania dla Gminy Miasto Nowy Targ. Miasto nie tylko inwestuje w infrastrukturę, ale dba o jej wykorzystanie. Miasto Nowy Targ dzięki rewitalizacji centrum, jak również inwestycjom w produkty turystyczne oraz udziałowi w organizacji imprez np. Tour de Pologne jest coraz bardziej rozpoznawalne jako miejsce przyjazne turystom.


Budowa ścieżek rowerowych, szlaków turystyki pieszej i nordic walking, a także modernizacja wielu obiektów sportowych sprawiły, że mamy do czego zaprosić przyjezdnych. Stąd uznanie zarówno w oczach Kapituły Programu „Dobre bo Polskie”, która nadała Miastu pierwszy z wymienionych certyfikatów, jak i PTTK („Gmina przyjazna rowerzystom”), a także audytorów, którzy dodali trzecią gwiazdkę punktowi informacji turystycznej w ratuszu.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła, który na ostatniej konferencji prasowej Burmistrza przedstawiał wszystkie te wyróżnienia podkreślał, jak wiele dzieje się w nowotarskiej turystyce i to zarówno inicjatywy lokalne, jak i zewnętrzne. Rajd Konfederacji Tatrzańskiej, Międzyszkolny Rajd Papieski, rajd organizowany przez SP nr 3, Wakacyjne Spotkania Rowerowe „Tour de Podhale”, rajd dookoła Tatr – to te wydarzenia, które organizowały szkoły, czy osoby prywatne.

- Nowy Targ mieści się również na trasie szlaku rowerowego w dół Dunajca, wytyczonego przez Macieja Zimowskiego, właściciela jednego z krakowskich biur podróży – podał Naczelnik Jagła. - Bazą dla rowerzystów przemierzających Podhale, a jest to jeden z najbardziej popularnych szlaków rowerowych w Polsce, jest nowotarski hotel „Góralski Raj”. Miasto znalazło się na szlaku i jest świetnie promowane w folderze. W okresie od kwietnia do października często widać objuczonych, obładowanych rowerzystów, branżowo to się nazywa sakwiarze i to są właśnie klienci tego biura podróży – podał jako ciekawostkę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.