PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień otwarty na PPWSZ

Środa, 19 marca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Dzień otwarty na PPWSZDla tegorocznych maturzystów to już najwyższy czas zadecydować o wyborze drogi zawodowej. Aby tą decyzję ułatwić, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zorganizowała we wtorek dzień otwarty. Osoby zainteresowane studiowaniem na kierunkach oferowanych przez PPWSZ mogły zapytać samych studentów, którzy opiekowali się stoiskami swoich instytutów, o szczegóły dotyczące danego kierunku oraz nawet o nieoficjalne wrażenia z pobierania nauki.


Całość została zorganizowana w okazałym Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznym PPWSZ, gdzie po wykładzie zwiedzający mogli obejrzeć cały obiekt, z którego już wkrótce być może będą korzystać jako studenci.

Obecnie uczelnia daje możliwość studiowania na jedenastu kierunkach: na architekturze i urbanistyce, inżynierii środowiska, gospodarce przestrzennej, ochronie środowiska, filologii polskiej i angielskiej, fizjoterapii, turystyce i rekreacji, pielęgniarstwie, ratownictwie medycznym i kosmetologii. Warto wspomnieć, że nie jest to filia, ani oddział innej placówki, ale odrębna uczelnia z własnym statutem i władzami, z siedzibą w Nowym Targu i zarówno zajęcia, jak i egzaminy (włącznie z obroną prac dyplomowych, licencjackich i magisterskich) odbywają się na miejscu.

Tytuł magistra PPWSZ oferuje obecnie tylko na kierunku pielęgniarstwo, natomiast już obejmując stanowisko rektora uczelni prof. Iwon Grys zadeklarował, że chciałby po swojej kadencji pozostawić uczelnię jako Akademię Podhalańską, co wiąże się ze zdobyciem akredytacji Ministerstwa Edukacji na kształcenie magistrów na co najmniej jeszcze dwóch kierunkach.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.