PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Dworzec i galeria już otwarte

Środa, 26 marca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Dworzec i galeria już otwarteNowy dworzec połączony z galerią handlową i nowocześniejsze rozwiązanie komunikacji w sąsiedztwie zostały oddane we wtorek po południu do użytku. Tak jak w starym układzie, dworzec ma 12 peronów, ale na tym podobieństwo się kończy. Duży parking, kilka marketów znanych sieci handlowych, to nowa jakość w tym miejscu, które do niedawna straszyło blisko czterdziestoletnią socrealistyczną budowlą.


Tuż przed przecięciem wstęgi Burmistrz Marek Fryźlewicz przypomniał artykułami z „Gazety Krakowskiej” i „Gazety Południowej” problemy z budową tamtego dworca. Nie bez znaczenia była zmiana w administracji kraju i znalezienie się w województwie nowosądeckim. Natomiast budowa nowego dworca przebiegła w tempie ekspresowym i jeszcze udało się wynegocjować z inwestorem budowę ronda, które obecnie nosi imię Jadwigi Apostoł-Staniszewskiej.

Już po części oficjalnej Burmistrz Fryźlewicz z uznaniem wypowiadał się o nowej inwestycji nie tylko jako o środku do uporządkowania publicznej komunikacji drogowej w regionie, ale także jako o miejscu, gdzie zatrudnienie znalazło już w tej chwili około 120 osób. W dniu otwarcia nie wszystkie bowiem sklepy zdążyły przygotować ofertę, ale jak zapewnił prezes Dekada Realty Aleksander Walczak, cała powierzchnia komercyjna galerii została już wynajęta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.