PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

O problemach - szczerze z młodzieżą

Wtorek, 6 maja 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

O problemach - szczerze z młodzieżąJarek Wajk były wokalista Oddziału Zamkniętego spotkał się z młodzieżą Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. Wystąpił z profilaktycznym przesłaniem „Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą” czyli muzycznym pamiętnikiem z życia artysty, przyjaciela, męża i ojca. Wajk, chociaż stara się przekazać młodym ludziom ważne życiowe prawdy, nie brnie w moralizatorstwo. Nie próbuje być kaznodzieją. Czerpie za to pełnymi garściami ze swoich złych doświadczeń i swój własny przykład podaje jako drogę, którą nie należy iść, lub trzeba szybko z niej zawrócić.


- Alkohol nie jest rozwiązaniem problemów, narkotyki nie są rozwiązaniem problemów, zmiana współmałżonka nie jest rozwiązaniem problemów – to chyba najważniejsze zdanie jakie usłyszeli w ciągu dwóch godzin młodzi ludzie. Wszystko co Wajk podał razem z tym zdaniem: swoje wspomnienia, piosenki i rady, były dowodem na słuszność tej tezy.

Gdy Jarek opowiadał o swoich życiowych doświadczeniach, widać w nim było wyjątkową autentyczność, szczerość i wzruszenie. Emocje udzieliły się wszystkim. Młodzi ludzie zostali po spotkaniu i w rozmowach indywidualnych korzystali z doświadczenia człowieka, który u szczytu popularności zarzucił karierę muzycznego idola i zaczął walczyć o siebie i swoich bliskich.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.