PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

O problemach - szczerze z młodzieżą

Wtorek, 6 maja 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

O problemach - szczerze z młodzieżąJarek Wajk były wokalista Oddziału Zamkniętego spotkał się z młodzieżą Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. Wystąpił z profilaktycznym przesłaniem „Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą” czyli muzycznym pamiętnikiem z życia artysty, przyjaciela, męża i ojca. Wajk, chociaż stara się przekazać młodym ludziom ważne życiowe prawdy, nie brnie w moralizatorstwo. Nie próbuje być kaznodzieją. Czerpie za to pełnymi garściami ze swoich złych doświadczeń i swój własny przykład podaje jako drogę, którą nie należy iść, lub trzeba szybko z niej zawrócić.


- Alkohol nie jest rozwiązaniem problemów, narkotyki nie są rozwiązaniem problemów, zmiana współmałżonka nie jest rozwiązaniem problemów – to chyba najważniejsze zdanie jakie usłyszeli w ciągu dwóch godzin młodzi ludzie. Wszystko co Wajk podał razem z tym zdaniem: swoje wspomnienia, piosenki i rady, były dowodem na słuszność tej tezy.

Gdy Jarek opowiadał o swoich życiowych doświadczeniach, widać w nim było wyjątkową autentyczność, szczerość i wzruszenie. Emocje udzieliły się wszystkim. Młodzi ludzie zostali po spotkaniu i w rozmowach indywidualnych korzystali z doświadczenia człowieka, który u szczytu popularności zarzucił karierę muzycznego idola i zaczął walczyć o siebie i swoich bliskich.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.