PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Słowa świętego do nowotarżan

Środa, 28 maja 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Słowa świętego do nowotarżan„Kardynał Karol Wojtyła do Nowotarżan"- tytuł nowej książki Burmistrza Marka Fryźlewicza zdradza całą treść. Autor z niemałym trudem zgromadził kazania i wystąpienia kard. Karola Wojtyły do nowotarżan i do uczestników spotkań oazowych w Krościenku i Tylmanowej. W piątek w sali obrad Urzędu Miasta odbyła się promocja książki. Burmistrz Fryźlewicz nie ukrywa, że jego hobby jest historia miasta i regionu. W nią w naturalny sposób wplotła się osoba dziś już świętego Jana Pawła II, a kiedyś kardynała i Metropolity Krakowskiego Karola Wojtyły, który z racji posługi biskupa Krakowa odwiedzał również nasze miasto. Nie zapomniał o nim zresztą również podczas pierwszej wizyty do Polski jako papież, ale to już inna historia.


- Zaczęło się od dwóch kazań, które wpadły mi w ręce, resztę zdobyłem dzięki życzliwości i zachęcie ks. kard. Stanisława Dziwisza – opowiadał genezę publikacji Burmistrz. - Książka zawiera w większości niepublikowane do dzisiaj kazania i wystąpienia kard. Karola Wojtyły skierowane do nas w Nowym Targu, aczkolwiek nie wszystkie jak przyznaje sam autor, ponieważ jak się okazało, Instytut Pamięci Narodowej nie ma wszystkich nagrań kardynała prowadzonych przez bezpiekę.

Wśród licznych zaproszonych gości, w tym mocnej reprezentacji duchowieństwa, ważne miejsce zajął ks. prof. Kazimierz Panuś, kapelan Jana Pawła II i pracownik Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, a także prezes Polskiego Towarzystwa Teologicznego, wykładowca homiletyki i przede wszystkim autor obszernego wprowadzenia do książki.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.