PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Niedziela na Rynku

Czwartek, 5 czerwca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Niedziela na RynkuDwa duże, niezależne od siebie wydarzenia zostaną upamiętnione w niedzielę na nowotarskim Rynku. Dzisiejsza konferencja prasowa poświęcona była zaproszeniu na mszę i uroczystości związane z 35. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu a także wieczornemu koncertowi zespołu „Hey” z okazji 25-lecia wyborów 4 czerwca. Niedziela będzie kulminacją trwającego cyklu uroczystości z okazji 35. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.


W programie o godz. 13:00 - uroczysty apel na zakończenie X Samochodowej Pielgrzymki Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Nowego Targu, o godz. 14:00 - Msza św. dziękczynna za pontyfikat i kanonizację św. Jana Pawła II i o godz. 15:30 - nowotarski akt opery góralskiej "Ojciec święty Jan Paweł II na Podhalu".

Wieczorem natomiast, w ramach współorganizowanego z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Sową Święta Małopolski i pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o godz. 20:00 na Rynku wystąpi zespół „Hey”. W Nowym Targu zespół zagra swoje największe przeboje ze słynną piosenką „Moja i twoja Nadzieja”, którą artyści podczas tego szczególnego koncertu zadedykują małopolskiej publiczności.

Aby podkreślić, że świętujemy rocznicę odzyskania wolności wymiarze regionalnym, organizatorzy zaproszili również do udziału w koncertach młodych małopolskich artystów. W przypadku Nowego Targu będą to adepci sztuki wokalnej kształcący swoje umiejętności w Studiu Piosenki Septyma, m.in. bardzo młoda dama – 10-letnia Martynka Plewa. Lista jej wyróżnień i nagród na ogólnopolskich festiwalach i konkursach jest bardzo długa, ale przy tej okazji warto wspomnieć, że jest wielokrotną laureatką Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych, a w 2010 roku zyskała tytuł Talentu Małopolski. Podczas koncertów zaśpiewa dwie szczególne piosenki innego wielkiego Małopolanina – Marka Grechuty.

Ważnym akcentem podczas koncertów będą też specjalnie przygotowane materiały multimedialne. Będą one z jednej strony przypominać małopolską drogę do wolności i jej bohaterów, z drugiej pokażą, jak współcześni młodzi Małopolanie urodzeni po ’89 r. pojmują wolność. Na koncerty zapraszamy w sposób szczególny wszystkich Małopolan urodzonych w czerwcu 1989 r. Dla „rówieśników wolności” przygotowaliśmy sympatyczne urodzinowe upominki.

Organizatorami koncertów są instytucje kultury województwa małopolskiego: Centrum Sztuki Mościce – w  Chrzanowie i Tarnowie, oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – w Nowym Sączu i Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.