PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Tablica w hołdzie świętemu Papieżowi

Środa, 11 czerwca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Tablica w hołdzie świętemu Papieżowi- Tu bywał on, kardynał Karol Wojtyła, obecnie święty Jan Paweł II. Spotykał się z młodzieżą, spotykał się z grupami. W tym budynku katecheci przekazywali wiedzę dzieciom i młodzieży. Pragniemy w tym kamieniu utrwalić pamięć o nich wszystkich, zwłaszcza o nim, o świętym Janie Pawle II – słowa ks. dziekana Stanisława Strojka, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie odsłonięta została wmurowana w starą wikarówkę tablica mówią wszystko o genezie jej powstania.


- Idea upamiętniania miejsc papieskich zrodziła się kilkanaście lat temu w Krakowie, ab te miejsca pokazywać pokoleniu, które już nie pamięta tych czasów – powiedział przed odsłonięciem tablicy Burmistrz Marek Fryźlewicz, który wraz z małżonką jest w gronie fundatorów tablicy wraz z księdzem Strojkiem i duszpasterzami parafii, Akcją Katolicką i rodziną Paczków. - Dlatego w Nowym Targu mamy już drugie takie miejsce, oprócz willi „Szarotka”, na której tablicę odsłoniliśmy dwa lata temu. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu dziekanowi za podjęcie inicjatywy by kolejny dom na szlaku papieskim zaistniał – dodał Burmistrz.

Podobna tablica, o czym wspomniał Burmistrz Fryźlewicz, jest wmurowana w willę „Szarotka” stojącą kilkadziesiąt metrów od ronda rot. Pileckiego. Tam ks. Karol Wojtyła nocował wraz z grupą studentów idących w Gorce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.