PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Podziękowanie za wolność

Niedziela, 15 czerwca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Podziękowanie za wolnośćNiedziela 8 czerwca na Rynku upłynęła pod znakiem podwójnych podziękowań. Po południu nowotarżanie dziękowali za wizytę św. Jana Pawła II w Nowym Targu, natomiast wieczorem Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa zorganizował w Mieście koncert z okazji 25-lecia wolnych wyborów i odzyskania przez Polskę wolności. Z koncertem wystąpił zaproszony tu zespół „Hey”.


- Samorząd Województwa Małopolskiego, który jest również wytworem wolnej Polski, chce dzisiaj podziękować ludziom „Solidarności” za to, że możemy żyć w wolnym kraju. Te koncerty są dedykowane właśnie ludziom, którzy doprowadzili Polskę do przemian po to abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce – powiedział Marek Sowa do publiczności przed koncertem. - Możemy być z tego dumni, bo to ogromny dorobek tych ostatnich 25 lat, zresztą mogliśmy tego doświadczyć kiedy obchodzone były uroczystości wolnościowe w Warszawie. A jestem przekonany i chciałbym żebyśmy wszyscy uwierzyli, że wszystko co dobre jest przed nami. Polska, Małopolska, Nowy Targ i całe Podhale będzie się bez wątpienia tak rozwijało, jak obecnie. Będziemy wspólnie budowali dobrą, bogatszą, zamożniejszą i dumną Polskę i Małopolskę. I tego państwu z okazji święta wolności wszystkim życzę – zakończył swoje krótkie przemówienie Marszałek.

- Dziękuję marszałkowi Markowi Sowie że Nowy Targ znalazł się na mapie tych czterech miast, które organizują koncerty w Małopolsce. Łączy nas wolność, łączą nas idee „Solidarności” i dzisiaj kiedy możemy jeździć tam gdzie chcemy, wybierać swoje miejsce na ziemi, chcielibyśmy aby Nowy Targ miał takie możliwości rozwoju jak mówił pan marszałek – powiedział tuż po Marszałku Burmistrz Marek Fryźlewicz gorąco dziękując za dotychczasowe wsparcie w staraniu o środki unijne, dzięki którym udało się m.in. zrewitalizować Rynek, na którym miała miejsce cała impreza.

Koncert „Hey” nie był jedyną atrakcją święta upamiętniającego wybory w 1989 r., przed Nosowską wystąpiła Martynka Plewa, natomiast między wokalistkami Marszałek Sowa i Burmistrz Fryźlewicz wręczyli jeszcze urodzinowe upominki „rówieśnikom” wolności. Dla osób urodzonych w czerwcu 1989 r. przewidziane były specjalne pamiątki, które obydwaj samorządowcy wręczyli jubilatom na scenie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.