PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Stary, nowy prezes...

Niedziela, 15 czerwca 2014 r.
Autor: Wojciech Groń

7 czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Związku Podhalan oddział w Nowym Targu, na którym wybrano nowe władze Oddziału. Podczas wyborów obeszło się bez większych niespodzianek. Ponownie prezesem Oddziału wybranym przeważającą większością głosów na drugą kadencję - na lata 2014-2017 został Wojciech Groń. W walnym zebraniu uczestniczył także Burmistrz Miasta Nowy Targ, a zarazem członek Związku Podhalan Marek Fryźlewicz, który zabrał głos: Nie był to czas zmarnowany.


Współpraca Związku Podhalan z samorządem była bardzo pozytywna. Aczkolwiek były okresy które wywołały emocje ale one już ucichły, mianowicie kwestia związana z przeniesieniem pomnika Władysława Orkana z nowotarskiego rynku na Plac Słowackiego. Burmistrz wyraził też swoje zadowolenie ze współpracy z Zarządem nowotarskiego oddziału minionej kadencji, podkreślając iż przebiegała wzorcowo i jest ona oceniana pozytywnie także w szerszych kręgach.
Nowo wybrany prezes podziękował zebranym członkom oddziału za obdarzenie go po raz drugi zaufaniem i przedstawił program działania przyszłego zarządu. Opierać się on będzie na kontynuacji dotychczasowych celów, jednocześnie będzie on otwarty na wszelkiego rodzaju współpracę, mającą za priorytet rozwój ruchu regionalnego. W skład Zarządu Związku Podhalan oddział w Nowym Targu na okres kadencji 2014-2017r. weszli:
• Józef Szopiński – Wiceprezes
• Józef Knap – Wiceprezes
• Przemysław Zachura – Sekretarz
• Krystyna Wolska-Ciesielska – Skarbnik
• Tomasz Groń – Chorąży,
• Ewa Skrzypek, Janusz Kubowicz, Zofia Mierzejewska, Barbara Fąfrowicz, Ryszard Steskal – Członkowie.
Podczas walnego zebrania  sprawozdawczo-wyborczego w miniony weekend dokonano również wyboru delegatów z oddziału Nowy Targ na dwudniowy Zjazd Podhalan, który odbędzie się w dniach 12/13 lipca br. w Ludźmierzu oraz Jabłonce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.