PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Biblioteka jak nowa

Czwartek, 4 września 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Biblioteka jak nowaDyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Milena Pilarska, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Przewodniczący Rady Miasta Nowego Targu Paweł Liszka oraz Burmistrz Marek Fryźlewicz uroczyście przecięli wstęgę zawieszoną w drzwiach nowotarskiej książnicy symbolicznie otwierając ją na nowo po gruntownej modernizacji. Wymiana instalacji elektrycznej, ogrzewania i posadzki umożliwiły rozwiązanie najistotniejszych problemów instytucji mieszczącej się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.


- Chciałem przede wszystkim serdecznie podziękować panu burmistrzowi za zaangażowanie w tą inwestycję – oficjalnie zwrócił się do Burmistrza Dyrektor Woźniakiewicz. - Świadczy to nie tylko o umiejętnościach władz miasta w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, ale świadczy to także o wadze, jaką pan burmistrz przykłada do rozwoju kultury w mieście. Biblioteka to taka inwestycja, która na pewno nie zwróci się finansowo. Ba, być może nawet teraz to będzie więcej kosztowało. Ale kapitał społeczny, który budujemy wspierając i modernizując biblioteki, jest nie do przecenienia – podkreślił.

Projekt „Remont i wyposażenie pomieszczeń Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu”  zrealizowany został  w ramach „Programu Wieloletniego Kultura+” priorytet „Biblioteka +. Infrastruktura bibliotek”. Koszt całkowity zadania wyniósł ok. 518 tys. zł brutto, z czego Urząd pozyskał środki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 365,5 tys. zł, środki finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 60 tys. zł, w związku z czym wkład Gminy Miasto Nowy Targ to zaledwie ok. 92,5 tys. zł.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.