PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Pamięci ofiar stalinizmu

Piątek, 19 września 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Pamięci ofiar stalinizmuPamięci ofiar terroru hitlerowskiego i stalinowskiego – ścianie pamięci przy Placu Kombatantów przybyła nowa rola. Z inicjatywy Radnego Powiatowego Michała Borzęckiego przypomina ona nie tylko zbrodnie hitlerowskie, jak przez lata, ale również stalinowskie. Z okazji 75. rocznicy napaści ZSRR na Polskę ściana z nowym napisem została uroczyście odsłonięta i poświęcona.


Po uroczystości odsłonięcia ściany uroczystości przeniosły się do kościoła pw. św. Katarzyny, a następnie pod Krzyż Katyński postawiony obok niego. - Historia drugiej wojny światowej, czasów sowieckiej okupacji coraz bardziej odchodzi w przeszłość. Ale zarazem na naszych oczach powtarza się. Nasz sąsiad, Ukraina, jest atakowana i rozdzierana przez inny kraj o zapędach imperialistycznych – Rosję – powiedział w przemówieniu Starosta Nowotarski Krzysztof Faber. - Wojna ta uznawana jest jako lokalny konflikt o małym znaczeniu międzynarodowym. Groźby i kłamstwa ze strony Rosji dotyczące czasów obecnych, jak i przeszłości dotykają także naszego kraju. Wszystko to dzieje się przy biernej postawie Zachodu. Jakże to przypomina czasy przed drugą wojną światową. Takiej propagandy, jakiej używa dziś Rosja, nie powstydziłby się sam Goebbels – zaznaczył Starosta.

Podczas uroczystości przemawiali również Posłowie Anna Paluch i Edward Siarka. Po przemówieniach pod Krzyżem Katyńskim złożone zostały wiązanki kwiatów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.