PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Nowy Targ wyróżniony Nagrodą im. Petera Buriana

Sobota, 27 września 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Nowy Targ wyróżniony Nagrodą im. Petera BurianaCałokształt współpracy w dwudziestoleciu Euroregionu „Tatry” pomiędzy Nowym Targiem a Kieżmarkiem został doceniony przez Kapitułę II edycji Konkursu o Nagrodę im. Petera Buriana dla najlepiej współpracujących samorządów – członków Euroregionu „Tatry”. Podczas drugiej części obchodów jubileudszu ET w imieniu miasta statuetkę odebrał Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła. - Ta nagroda to dla nas wielkie wyzwanie, ale też zobowiązanie – powiedział Naczelnik Jagła poproszony o głos po wręczeniu nagrody.


- Wyzwanie, bo jako jej laureat będziemy dążyć do rozszerzania współpracy z Kieżmarkiem na kolejne obszary i grupy społeczne. A zobowiązanie wobec jej patrona Petera Buriana, serdecznego przyjaciela Nowego Targu, prekursora i entuzjasty transgranicznej współpracy. Z Kieżmarkiem łączy nas partnerstwo, łączy nas współpraca, łączy nas przyjaźń, bo łączą nas Tatry – dodał dziękując.

Peter Burian patron konkursu mającego na celu popularyzację polskich i słowackich samorządów - członków Euroregionu „Tatry” był współzałożycielem ET, jego długoletnim przewodniczącym po słowackiej stronie, pomysłodawcą i realizatorem wielu transgranicznych przedsięwzięć i wydarzeń. Zmarł w 2012 r. Nagroda jego imienia ma wyróżniać samorządy stanowiące wzór do naśladowania dla innych oraz które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju polsko-słowackiej współpracy transgranicznej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.