PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

EuroSymbol 2014 dla Powiatu Nowotarskiego

Wtorek, 14 października 2014 r.
Autor: Joanna Chlebek

EuroSymbol 2014 dla Powiatu Nowotarskiego14 października 2014 r. przedstawiciele władz Powiatu Nowotarskiego starosta Krzysztof Faber oraz urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki odebrali wyróżnienie „EuroSymbol Polskiej Samorządności 2014” podczas zorganizowanej gali w Katowicach. Jest to zaszczytne wyróżnienie dla samorządu powiatowego w skali kraju. Kapituła konkursowa wyróżniła Powiat Nowotarski za skuteczne starania samorządu związane z pozyskiwaniem funduszy Unii Europejskiej na inwestycje związane z modernizacją dróg, infrastruktury oświatowej, zdrowotnej oraz z zakresu pomocy społecznej.


Szczególnie doceniono działania samorządu związane z nową perspektywą finansową UE w 2014-2020 - pracę włożoną w przygotowania projektów wspólnie z powiatem suskim i tatrzańskim w ramach subregionu podhalańskiego.

Kapituła doceniła również zmiany, jakie miały miejsce na terenie powiatu dzięki pozyskanym funduszom UE oraz podkreśliła, że władze powiatu nowotarskiego inwestują nie tylko w infrastrukturę, ale także w rozwój kapitału ludzkiego.
Odbierając nagrodę starosta Krzysztof Faber skierował kilka słów do obecnych: „Bardzo dziękuję za tak zaszczytne wyróżnienie. Jako samorządowcy zostaliśmy obdarzeni mandatem zaufania przez mieszkańców naszego regionu i to dla nich pracujemy. Cieszy fakt, iż nasze wysiłki zostały docenione w skali całej Polski. Na dzisiejszy sukces pracowało wiele osób ze starostwa oraz jednostek powiatu. Korzystając z okazji chciałbym im podziękować za starania związane z pozyskaniem funduszy UE oraz ich właściwe rozliczenie”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.