PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

„Skrzydła III” i nowotarski kalendarz 2015

Środa, 12 listopada 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

„Skrzydła III” i nowotarski kalendarz 2015Wystawa unikalnych statków powietrznych oraz nowy miejski kalendarz ze zdjęciami z lotu ptaka – w swoje 29. urodziny Michał Adamowski nie spodziewał się prezentów, a sam je rozdawał. W holu Urzędu Miasta odbył się wernisaż jego wystawy „Skrzydła III”, a światło dzienne oficjalnie ujrzał miejski kalendarz, który w tym roku jest właśnie jego dziełem. Michał Adamowski jest fotoreporterem – freelancerem. Współpracuje z różnymi portalami i agencjami fotograficznymi.


Ponadto w ramach uprawiania fotografii uprawia spotting lotniczy, czyli poluje z teleobiektywem na różne statki powietrzne. Aby zdobyć ujęcia na trzecią już odsłonę swoich prac jeździł po wielu krajach Europy, a niedawno wrócił ze Stanów Zjednoczonych, skąd także przywiózł perełki do swojej bogatej kolekcji. Specjalizuje się także w fotografii sportowej i w tej dziedzinie zapisał się już w gronie laureatów prestiżowej nagrody Grand Press Photo.

Miejski kalendarz natomiast to efekt jego lotów nad rodzinnym Nowym Targiem. Michał Adamowski współpracuje ściśle z Aeroklubem Nowy Targ i efekty tej współpracy nowotarżanie będą oglądać przez cały 2015 r. – co miesiąc inne zdjęcie. Uczestnicy czwartkowego wernisażu otrzymali po egzemplarzu jako urodzinowy prezent od jubilata. On sam jednak nie opuścił swoich urodzin z pustymi rękami, ponieważ od Burmistrza Fryźlewicza otrzymał najnowszy numer „Almanachu Nowotarskiego”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.