PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Złote gody nowotarskich par

Poniedziałek, 17 listopada 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Złote gody nowotarskich par- W tym świecie kiedy grozi nam zachwianie tych nienaruszalnych wartości, zatarcie tego co jest w życiu najważniejsze jesteście państwo świadkami i świadectwem, że można przetrwać, można być razem pomimo wielu trudności i problemów – Burmistrz Marek Fryźlewicz we czwartek zaprosił 50 nowotarskich par małżeńskich na jubileusze zawarcia związku. Jedna para obchodziła 60-lecie, reszta Złote Gody – jubileusze pięćdziesieciolecia, co honorowane jest nadawanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


Burmistrz Fryźlewicz wraz z Zastępcą Eugeniuszem Zajączkowskim wręczyli jubilatom medale, kwiaty i upominki. Okazją do spotkania się i porozmawiania o sprawach Miasta, a także prywatnych sprawach długoletnich małżonków był wspólny obiad, na który wszystkie pary zaprosił Burmistrz.

A tegoroczni Jubilaci to: Stefania i Czesław Adamowscy, Katarzyna i Józef Bachulscy, Zofia i Andrzej Bandykowie, Józefa i Stanisław Batkiewiczowie, Mieczysława i Tadeusz Bekasowie, Józefa i Marian Bogaczowie, Anna i Jan Borowiczowie, Krystyna i Tadeusz Borzęccy, Maria i Józef Chodorowiczowie, Stefania i Władysław Chowańcowie, Jadwiga i Kazimierz Chowańcowie, Stanisława i Stanisław Dębscy, Jadwiga i Stanisław Dworscy, Barbara i Stanisław Ferdułowie, Janina i Ryszard Glińscy, Regina i Andrzej Głodziakowie, Agnieszka i Stanisław Hajnosowie, Antonina i Andrzej Jarząbkowie, Zofia i Józef Jezierscy, Anna i Wiesław Klockowie, Józefa i Wacław Koskowie, Maria i Kazimierz Kowalscy, Ewa i Stanisław Kucharczykowie, Kazimiera i Władysław Landowscy, Maria i Jan Lorkowie, Janina i Józef Luberdowie, Krystyna i Andrzej Magierscy, Katarzyna i Konstanty Pustułkowie, Czesława i Franciszek Putowie, Jadwiga i Marian Rajscy, Danuta i Antoni Rapaccy, Kazimiera i Stanisław Rapaczowie, Józefa i Stanisław Rudzcy, Zofia i Stanisław Siaśkiewiczowie, Maria i Stanisław Słowakiewiczowie, Krystyna i Andrzej Sowińscy, Janina i Władysław Sulkowie, Zofia i Zdzisław Szkaradzińscy, Irena i Jan Hendrysowie, Irena i Ryszard Śmietanowie, Marianna i Aleksander Tomalowie, Jadwiga i Mirosław Tomczakowie, Halina i Kazimierz Włochowie, Maria i Jerzy Wojtasiewiczowie, Marianna i Józef Wójcikowie, Barbara i Józef Zacherowie, Antonina i Stanisław Żabowie, Danuta i Andrzej Żmudowie, Zofia i Stefan Wątorkowie oraz Jadwiga i Aleksy Przybylińscy – ta ostatnia para obchodziła w tym roku 60-lecie małżeństwa i oni swoje medale odebrali dziesięć lat temu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.