PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowe boisko sportowe w „Goszczyńskim”

Czwartek, 1 października 2015 r.
Autor: Joanna Chlebek

Nowe boisko sportowe w „Goszczyńskim”Tańcem i uroczystym apelem świętowali otwarcie nowego boiska sportowego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu. Zrealizowana na terenie szkoły inwestycja polegała na zastąpieniu istniejącego dotychczas asfaltowego placu nowoczesnym, wielofunkcyjnym boiskiem do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Młodzież zyskała też bieżnie, skocznie do skoku w dal i trójskoku oraz koło do pchnięcia kulą. Remontem objęto ponadto ogrodzenie, oświetlenie zewnętrzne, kanalizację deszczową i parking. Całkowity koszt inwestycji wyniósł niemal 814 tys. zł.


W uroczystym otwarciu obiektu sportowego wzięli udział m.in. członkowie Zarządu Powiatu Nowotarskiego wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Nowotarskiego Janem Krzakiem, Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, Dyrektor ZSO Nr 1 Maria Kopeć, Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Nowym Targu Marcin Filas, pracujący w zespole szkół nauczyciele oraz właściciel firmy „Mitrans” będącej wykonawcą inwestycji - Mirosław Bałaś. Podczas wydarzenia zabrał głos starosta nowotarski Krzysztof Faber, który podkreślił ważną rolę inwestycji dla rozwoju uczniów - „Powstałe przy szkole boisko sportowe jest obiektem bardzo nowoczesnym, stanowiącym doskonałe miejsce do nauki i rozwijania swych sportowych pasji przez młodych ludzi. Cieszę się, że ceniona w regionie szkoła średnia zyskała obiekt dostosowany do potrzeb uczniów, który z pewnością zachęci młodych ludzi do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. To ważne, by młode pokolenie uczyć kultury fizycznej i zdrowego stylu życia. Dzięki takim obiektom będzie to z pewnością łatwiejsze”. Swe przemówienie wygłosiła ponadto Dyrektor Maria Kopeć, która podziękowała władzom powiatu za realizację inwestycji.

Podczas uroczystości staroście Faberowi wręczono dyplom stanowiący dowód wdzięczności za życzliwe dostrzeganie potrzeb szkoły, a w szczególności przeznaczenie środków finansowych na kompleksowy remont boiska. Wydarzenie było także okazją do zorganizowania zawodów sportowych, w których wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wykonawcy, grono pedagogiczne oraz uczniowie „Goszczyńskiego”. Zwinnością, celnym rzutem do kosza i szybkim biegiem przez płotki wykazała się drużyna, w której składzie byli m.in. przedstawiciele samorządu powiatowego. „Garniturom” za zwycięstwo wręczono pamiątkowe medale.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.