PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Sukces Powiatu Nowotarskiego w sportach szkolnych

Środa, 28 października 2015 r.
Autor: Joanna Kaleta

Sukces Powiatu Nowotarskiego w sportach szkolnych26 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2014/15. Patronat nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego. Powiat Nowotarski po raz kolejny obronił swoją wysoką 2 pozycję w ogólnej punktacji powiatów województwa małopolskiego ustępując miejsca tylko miastu Kraków a na trzecim miejscu znalazło się miasto Nowy Sącz. Wysoko w klasyfikacji szkół uplasowały się szkoły z terenu powiatu nowotarskiego. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr1 w Nowym Targu zajął 3 miejsce wśród 100 szkół ponadgimnazjalnych.


Pamiątkowy dyplom dla szkoły odebrała Dyrektor – Maria Kopeć i nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Jabłoński i Szymon Pochrebny wraz z przedstawicielami młodzieży szkolnej. Wyróżnienie otrzymała również Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu, która świetnymi wynikami w zawodach w ubiegłym roku szkolnym zapewniła sobie 4 miejsce w rankingu wojewódzkim szkół podstawowych. Na podsumowanie przyjechał dyrektor Krzysztof Kurańda oraz nauczycielka wychowania fizycznego Elżbieta Pochrebny wraz z najlepszymi uczniami. Nagrodę za osiągnięcia sportowe otrzymała również Szkoła Podstawowa w Chochołowie. Trener Władysław Wesołowski wraz z uczniami odebrali pamiątkowe trofeum.

Pamiątkową statuetkę, za zdobycie drugiego miejsca w województwie, na ręce wicestarosty Powiatu Nowotarskiego Władysława Tylki złożył Waldemar Gramek Prezes Zarządu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.
Pamiątkowym dyplomem za działania na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży uhonorowani zostali również Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Adam Dudek, Zbigniew Pistor, Józef Dyda, Stanisław Mrowca (koordynatorzy sportu szkolnego)  – organizatorzy Systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej SZS w powiecie nowotarskim. 

Miłym akcentem było wręczenie przez Zarząd MSZS, Panu Adamowi Dudkowi -  koordynatorowi sportu ośrodka Nowy Targ,  pamiątkowego pucharu z okazji 50 – lecia pracy na rzecz sportu szkolnego.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz województwa na czele z Wicewojewodą Wojciechem Szczepanikiem, przedstawiciele Miasta Nowy Sącz, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz delegacje wyróżnionych szkół.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.