PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Bezpieczniej – znaczy spokojniej

Niedziela, 8 listopada 2015 r.
Autor: Monika Poręba - Strycharz

Bezpieczniej – znaczy spokojniejW Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Nowym Targu realizowany był projekt „Razem Bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego”, dzięki któremu uczniowie wiedzą więcej na temat bezpieczeństwa, a ich rodzice są przez to o wiele spokojniejsi. Realizacja projektu obfitowała w wiele działań, które wspaniale łączyły się pod wspólnym hasłem bezpieczeństwa. Wszystkie formy aktywności miały jeden cel: kształcenie, a dostosowane były do możliwości dzieci i młodzieży uczących się w placówce.


W ramach projektu zorganizowano cykl szkoleń wraz z warsztatami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda z grup wychowawczych uczestniczyła w zajęciach pierwszej pomocy utrwalając procedury  wzywania pomocy, rozpoznawania stanu poszkodowanego, rodzaju pomocy w wypadkach utraty przytomności czy tez zranień. Uczniowie obejrzeli teatrzyk profilaktyczny opisujący wybraną dziedzinę życia poprzez obrazki sytuacyjne z elementami dramy.

Odbyło się również kształcenie w ruchu drogowym, którego efektem końcowym było uzyskanie karty rowerowej. Przygotowano przedstawienie promujące bezpieczeństwo w różnych sferach życia, w bardzo sugestywny sposób obrazujące możliwość dokonywania wyborów i skutków tych decyzji. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym promującym tematykę bezpieczeństwa. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na wystawie we współpracy z Galerią Sztuki „Jatki” BWA w Nowym Targu. Szkolnym podsumowaniem projektu był piknik i festyn promujący tematykę przedsięwzięcia, podczas których zorganizowano wiele gier i zabaw edukacyjnych, a strażacy i policjanci przybliżyli zakres swojej pracy. Na zakończenie projektu uczniowie wzięli udział w koncercie zorganizowanym w MOK-u przez ZSO Nr 1 w Nowym Targu, gdzie zaprezentowali przestawienie „Bezpieczniej – znaczy spokojniej’, będące kwintesencją pracy nad projektem w placówce.

Szkolnym koordynatorem projektu była wicedyrektor Czesława Królczyk. Jej zdaniem bezpieczeństwo wszystkich dzieci jest jednym z najważniejszych priorytetów dorosłych, a szeroko rozumiana jego poprawa to zadanie trudne i wymagające współpracy jak największej liczby podmiotów. Tym bardziej mamy przyjemność złożyć serdeczne podziękowania wszystkim za okazaną pomoc  w realizacji projektu „Razem Bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego” - dodaje.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.