PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Drugie miejsce Powiatu nowotarskiego...

Poniedziałek, 21 listopada 2016 r.
Autor: Tadeusz Watycha

Drugie miejsce Powiatu nowotarskiego...18 listopada w hali sportowej „Arena” przy Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu odbyło się podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży za rok szkolny 2015/2016. W systemie brało udział w województwie w sumie 1700 szkół i 370 tysięcy uczniów ze wszystkich 22 powiatów. Jeśli chodzi o klasyfikację szkół podstawowych bardzo wysokie 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Cichego - laury odbierali: Dyrektor Krzysztof Kula z Wojciechem Kosakowskim nauczycielem wychowania fizycznego wraz z grupą młodzieży.


Również w pierwszej dziesiątce znalazła się Szkoła Podstawowa z Waksmundu, która zajęła 8 miejsce. Nagrody odbierali - Dyrektor Szkoły Anna Szałwia oraz Paulina Pęksa wraz z grupą młodzieży szkolnej.

W kategorii gimnazjów najwyżej (w drugiej dziesiątce) zostały sklasyfikowane Gimnazjum nr 1 z Nowego Targu oraz Gimnazjum nr 1 z Raby Wyżnej.

Z kolei w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych doskonale spisał się nowotarski „Gimpel” - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 wywalczył sobie drugą lokatę w Małopolsce. Nagrodę odebrał w imieniu Dyrektor Marii Kopeć Wojciech Tischner z reprezentantami szkoły.

W najważniejszej klasyfikacji - klasyfikacji powiatów drugie miejsce zajął Powiat nowotarski ustępując jedynie Miastu Kraków. Nagrodę z rąk Prezesa Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego - Waldemara Gramka odebrali Starosta Krzysztof Faber, Wicestarosta - Władysław Tylka oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha - odpowiedzialny za realizację systemu sportu szkolnego w powiecie nowotarskim.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.