PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Karol Masłowski i Konrad Chronowski z II LO posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży

Poniedziałek, 7 maja 2018 r.
Autor: Katarzyna Wyrobek

Karol Masłowski i Konrad Chronowski z II LO posłami na Sejm Dzieci i MłodzieżyUczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, zostali laureatami XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu pt. Sejm Dzieci i Młodzieży. Konkurs jest organizowany przez Kancelarię Sejmu RP, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Zwycięski projekt nosi tytuł „Józef Bednarczyk – społecznik, poseł pierwszych Sejmów Niepodległej”.


Projekt został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Nowotarskiego, Wójta Gminy Czarny Dunajec, Przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec, Burmistrza Miasta Nowy Targ, Przewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ, Prezesa Zarządu Głównego Związku Podhalan, Prezesa Związku Podhalan oddział Nowy Targ, Prezesa Związku Podhalan oddział Czarny Dunajec.

Karol Masłowski z klasy 2d o profilu j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie i Konrad Chronowski z klasy 2e o profilu biologiczno-chemicznym zrealizowali autorski projekt edukacyjny pt. „Józef Bednarczyk – społecznik, poseł pierwszych Sejmów Niepodległej”. Projekt zdobył uznanie jury, co zostało wyrażone w recenzji słowami: „Karolu i Konradzie dziękujemy za udział w projekcie. Wybraliście ciekawą postać - dobrze dobraną w oparciu o lokalną historię. Wasza praca postała w oparciu o ciekawe źródła. Zrealizowaliście dobrą kampanię, angażując jednocześnie wielu sojuszników. Debata przeprowadzona przez Was jest interesującą formą realizacji projektu”.

Karol i Konrad zdobyli tym samym mandaty poselskie na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca 2018 r. w Warszawie. Wtedy to młodzi posłowie będą debatowali i głosowali nad projektem uchwały, która w tym roku będzie się odnosiła do tematu zadania rekrutacyjnego, który brzmiał: „Posłowie Pierwszego Sejmu Niepodległej”.

Realizacja projektów i czynny udział w obradach Sejmu stanowią doskonałą realizację edukacji patriotycznej i obywatelskiej. Najważniejszym zadaniem projektowym była debata przeprowadzona 27 marca 2018 r. Wydarzenie było współorganizowane przez Powiat Nowotarski. Projekt wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już czwarty rok z rzędu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego odnoszą sukcesy w tym prestiżowym konkursie. W ubiegłym roku szkolnym mandaty poselskie za projekt pt. „Stanisława i Józef Papieżowie – lokalni bohaterowie” otrzymali Hubert Małysiak i Marcelina Januszek, w roku szkolnym 2015/2016 za projekt „Serce miasta” posłami na XXII SDiM byli Filip Kot i Dariusz Stopka, a roku szkolnym 2014/2015 za projekt „Miejsca młodych. Jakiej przestrzeni publicznej potrzebujemy?” w ławach parlamentarnych zasiadali Bartosz Czyż i Kamil Augustyn.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.