PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

„Na straży uśmiechu”

Wtorek, 18 grudnia 2018 r.
Autor: Agnieszka Przetacznik

„Na straży uśmiechu”W dniu 13 grudnia 2018 r. w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu miała miejsce wizyta szczególnych gości. Uczniów odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cichem Dolnym. Ich wizyta nie byłaby wyjątkowa, gdyby nie to, z czym przyjechali do szkoły. Panowie druhowie, ubrani w czapki mikołajkowe, przybyli do placówki z wielkimi i pięknie zapakowanymi prezentami. Z niektórymi aż trudno było się zmieścić w drzwiach wejściowych. Strażacy w ramach akcji mikołajowej „Na straży uśmiechu. I ty możesz zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja” w dniach od 1 do 9 grudnia zbierali nowe oraz używane, ale niezniszczone zabawki, pluszaki, książki, przybory szkolne i gry planszowe.


- Po raz pierwszy w tym roku postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Ogłosiliśmy zbiórkę przyborów szkolnych, zabawek i ubrań. Odzew był bardzo duży. Zebrane rzeczy postanowiliśmy przekazać do szpitala, domu dziecka oraz szkół specjalnych, aby wnieść trochę radości w życie dzieci przed świętami. Przyjechaliśmy m.in. do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu – mówi pan Jan Knapczyk, strażak z Cichego Dolnego.

W rozwożenie paczek zostało zaangażowanych 10 strażaków, w tym dwóch uczniów  gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem. Jak podkreślają druhowie akcja była organizowana po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

Uczniowie nowotarskiej szkoły podstawowej byli niezwykle zaskoczeni wizytą strażaków i z wielką ekscytacją oglądali to, co zostało dla nich przygotowane. Serdecznie podziękowali za tak piękne prezenty i przy okazji dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat pracy w straży pożarnej. Radość dzieci była ogromna. - Dziękujemy bardzo za przekazane podarunki naszym uczniom, za piękną i szlachetną inicjatywę oraz wielkie i dobre serca – mówi Ewa Barczak, dyrektor ZPSOW w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    35 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.