PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Nowy Targ

Wiadomości

Wiosna w Muzeum Podhalańskim – cykl warsztatów edukacyjnych

Wtorek, 5 marca 2019 r.
Autor: PTH NT

Wiosna w Muzeum Podhalańskim – cykl warsztatów edukacyjnychOd początku marca Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu serdecznie zaprasza na kolejny cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W ramach cyklu zatytułowanego „Wiosna w Muzeum” placówka przygotowała trzy warsztaty związane z historią, sztuką, tradycją, kulturą miasta i regionu, które przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie muzeum, które znajduje się w ratuszu miejskim w Nowym Targu.


1.         Wiosenne przebudzenie

 

Jak się czujesz zaraz po przebudzeniu? Jakie emocje towarzyszą Ci wtedy? Skąd niedźwiedź widział, że ma wstać i co wspólnego ma z tym wiosna? Wcielając się w rolę podhalańskich niedźwiedzi, uruchomimy wszystkie zmysły, oglądając wybrane obrazy, zastanowimy się co widzi niedźwiedź tuż po przebudzeniu, jakie zapachy może poczuć i jakie emocje wywołuje w  nim wiosna. Słuchając opowieści o polskich tradycjach i obrzędach zastanowimy sie nad ich związkami z naturą.  Grupa wiekowa: 3 - 6 lat

 

2.         Ziarno sztuki na wiosnę. Wiosenna paleta barw Michała Rekuckiego

 

Na warsztacie przyjrzymy się twórczości Michała Rekuckiego i poznamy jego biografię. Podążając wiosenną ścieżką nowotarskiej natury będziemy interpretować wybrane dzieła sztuki próbując uruchomić przy tym wszystkie zmysły, aby odgadnąć wiosenne barwy i emocje. Czy XX wieczna wiosna była tą samą porą roku, co dzisiejsza wiosna? Żeby się o tym przekonać na zakończenie warsztatu zaprosimy XX-wieczne mieszczaństwo do współczesnego wiosennego ogrodu.

 

Grupa wiekowa: 8 – 15 lat

 

3.         Motywy roślinne Podhala na pisankach wielkanocnych

 

Nawiązując do kultury ludowej Podhala zastanowimy się w jakich dziedzinach życia górala możemy spotkać się ze zdobnictwem – sztuką. Na warsztacie zastanowimy się również w jaki sposób motywy ozdobne związane są z roślinnością naszego terenu, określimy gatunki i rodzaje roślin. Poznając symbolikę  i historię wielkanocnych zwyczajów m.in. dekorowania jajek spróbujemy przenieść poznane wcześniej motywy roślinne na nasze wielkanocne pisanki.

 

Grupa wiekowa: 8 – 18 lat

 

Zajęcia, które prowadzi Pani mgr  Barbara Wiśniowska, trwają średnio 60-at minut, a ich koszt to 10 zł/os. W ramach zajęć istnieje również możliwość zwiedzania całego muzeum  z przewodnikiem w promocyjnej cenie 5 zł/os. Szczegółowe informację o warsztatach  oraz zapisy grup można dokonywać bądź przesyłać maila na adres: edukacja@muzeum.nowytarg.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 18 266 77 76.

 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do odwiedzin w naszym muzeum.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.