PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Wiosna w Muzeum Podhalańskim – cykl warsztatów edukacyjnych

Wtorek, 5 marca 2019 r.
Autor: PTH NT

Wiosna w Muzeum Podhalańskim – cykl warsztatów edukacyjnychOd początku marca Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu serdecznie zaprasza na kolejny cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W ramach cyklu zatytułowanego „Wiosna w Muzeum” placówka przygotowała trzy warsztaty związane z historią, sztuką, tradycją, kulturą miasta i regionu, które przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie muzeum, które znajduje się w ratuszu miejskim w Nowym Targu.


1.         Wiosenne przebudzenie

 

Jak się czujesz zaraz po przebudzeniu? Jakie emocje towarzyszą Ci wtedy? Skąd niedźwiedź widział, że ma wstać i co wspólnego ma z tym wiosna? Wcielając się w rolę podhalańskich niedźwiedzi, uruchomimy wszystkie zmysły, oglądając wybrane obrazy, zastanowimy się co widzi niedźwiedź tuż po przebudzeniu, jakie zapachy może poczuć i jakie emocje wywołuje w  nim wiosna. Słuchając opowieści o polskich tradycjach i obrzędach zastanowimy sie nad ich związkami z naturą.  Grupa wiekowa: 3 - 6 lat

 

2.         Ziarno sztuki na wiosnę. Wiosenna paleta barw Michała Rekuckiego

 

Na warsztacie przyjrzymy się twórczości Michała Rekuckiego i poznamy jego biografię. Podążając wiosenną ścieżką nowotarskiej natury będziemy interpretować wybrane dzieła sztuki próbując uruchomić przy tym wszystkie zmysły, aby odgadnąć wiosenne barwy i emocje. Czy XX wieczna wiosna była tą samą porą roku, co dzisiejsza wiosna? Żeby się o tym przekonać na zakończenie warsztatu zaprosimy XX-wieczne mieszczaństwo do współczesnego wiosennego ogrodu.

 

Grupa wiekowa: 8 – 15 lat

 

3.         Motywy roślinne Podhala na pisankach wielkanocnych

 

Nawiązując do kultury ludowej Podhala zastanowimy się w jakich dziedzinach życia górala możemy spotkać się ze zdobnictwem – sztuką. Na warsztacie zastanowimy się również w jaki sposób motywy ozdobne związane są z roślinnością naszego terenu, określimy gatunki i rodzaje roślin. Poznając symbolikę  i historię wielkanocnych zwyczajów m.in. dekorowania jajek spróbujemy przenieść poznane wcześniej motywy roślinne na nasze wielkanocne pisanki.

 

Grupa wiekowa: 8 – 18 lat

 

Zajęcia, które prowadzi Pani mgr  Barbara Wiśniowska, trwają średnio 60-at minut, a ich koszt to 10 zł/os. W ramach zajęć istnieje również możliwość zwiedzania całego muzeum  z przewodnikiem w promocyjnej cenie 5 zł/os. Szczegółowe informację o warsztatach  oraz zapisy grup można dokonywać bądź przesyłać maila na adres: edukacja@muzeum.nowytarg.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 18 266 77 76.

 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do odwiedzin w naszym muzeum.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.