PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2019 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Strzelecki Piknik Rodzinny

Niedziela, 2 czerwca 2019 r.
Autor: Piotr Korczak

Strzelecki Piknik RodzinnyZa nami I Strzelecki Piknik Rodzinny zorganizowany przez Klub Strzelecki Szarotka Nowy Targ z okazji Dnia Dziecka. Ideą imprezy, która odbyła się na strzelnicy LOK im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu, była popularyzacja strzelectwa sportowego jako bezpiecznej, rodzinnej aktywności, w której brać mogą udział dzieci już od najmłodszych lat.


Wydarzenie miało charakter charytatywny - podczas jego trwania zbierane były środki finansowe na leczenie Asi Podczerwińskiej, która urodziła się z wrodzoną wadą nóżki - hemimelią strzałkową. Jedyną szansą dla Asi, żeby mogla chodzić, jest przejście kilku kosztownych operacji.

 

I Strzelecki Piknik Rodzinny okazał się wielkim sukcesem. Piękna pogoda oraz moc przygotowanych przez organizatorów atrakcji przyciągnęły na nowotarską strzelnicę kilkaset osób. 

 

Największą popularnością cieszyła się możliwość wypróbowania swoich sił w strzelectwie sportowym. Dzieci i ich rodzice oddawali 10 strzałów z broni palnej sportowej na dystansie 50 metrów oraz z broni długiej pneumatycznej na dystansie 10 metrów. Zawodnicy wystrzelili ponad 2 tys. nabojów! 

 

Pomiędzy strzeleckimi zmaganiami, w których najmłodsi niejednokrotnie zwyciężali w pojedynkach z rodzicami, uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawy broni i umundurowania przygotowaną przez pasjonatów militariów oraz "Koń a sprawa polska” przygotowaną przez PTH odział Nowy Targ.

 

Konkursy, gry i zabawy, zjazd na tyrolce, trening samoobrony, warsztaty "Moja Mała Ojczyzna”, czy przejażdżka zabytkowymi samochodami to tylko kilka z wielu atrakcji, z jakich mogły skorzystać uczestniczące w Pikniku dzieci.

 

 

Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.