Nowy Targ
Wiadomości
XXII kwesta - podziękowanie
Autor: Lucyna Czubernat
Zarząd Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy swoją hojnością wsparli XXII Kwestę Nowotarską. Nie odbyłaby się ona, gdyby nie zaangażowanie osób prywatnych, przedstawicieli nowotarskich instytucji, a także mediów, którzy poświęcili swój czas, aby zbierać na nowotarskim cmentarzu datki na ten wspaniały i szczytny cel. Były to Urząd Miasta w Nowym Targu, Uniwersytet Trzeciego Wieku, nowotarska Ochotnicza Straż Pożarna, Związek Podhalan o/Nowy Targ, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 i Szkoły Podstawowej Nr 11 razem z opiekunami.
Za ich zaangażowanie serdecznie dziękujemy. Pragniemy przekazać, że na odnowę zabytkowych nagrobków zebrano 27 tys. zł, w tym: 12 USD, 15 EURO, 0,02 GBP, 0,50 TL, która to kwota pozwoli na odnowienie komisyjnie wytypowanych grobów znajdujących się na nowotarskiej nekropolii.
- Magnes Folk na lodówkę VI
Magnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł - Naszyjnik "Kropla miodu"
Naszyjnik z nieregularnych koralików - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 85 zł - Wisiorek "Ogródek 1"
Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm. 30 zł



