PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Nowy Targ

Wiadomości

Główna siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w sercu Nowego Targu

Wtorek, 14 marca 2023 r.
Autor: Anna Gródek Urząd Miasta Nowy Targ

Główna siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w sercu Nowego TarguRada Miasta Nowy Targ podjęła uchwałę w sprawie zakupu kamienicy położonej w centrum Nowego Targu (ul. Rynek 4), której właścicielem jest obecnie bank PKO S.A. 17 radnych zagłosowało „za”, cztery osoby wstrzymały się od głosu, nikt nie był „przeciw”. 13 marca 2023 r. na sesji Rady Miasta zapadła decyzja o zakupie nieruchomości, w której docelowo będzie miała swoją główną siedzibę Miejska Biblioteka Publiczna. Rynek pełni rolę serca miasta, stąd pomysł, aby właśnie w centrum znalazło się miejsce dla instytucji takiej jak biblioteka. Miłośnicy książek mogą tutaj łatwo dotrzeć, między innymi dzięki komunikacji miejskiej. Taka lokalizacja zwiększy prestiż nie tylko samej instytucji, ale również wpłynie pozytywnie na wizerunek Rynku – jako centrum Nowego Targu, w którym tętni życie i funkcjonują między innymi instytucje kultury. W chwili obecnej Miejska Biblioteka Publiczna zajmuje wynajęte pomieszczenia w budynku PZU przy ul. Kolejowej 23.


Podczas ostatniej sesji, radni podjęli również stosowne uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie oraz prognozie finansowej miasta. 

Przypomnijmy, 19 stycznia 2023 r. Komisja Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju jednogłośnie – 18 głosami „za” oraz Komisja Oświaty i Kultury jednogłośnie 6 głosami „za” pozytywnie zaopiniowały wniosek o złożenie przez Burmistrza oferty dotyczącej przystąpienia do przetargu na zakup kamienicy. Nieruchomość składa się z działki o powierzchni 0,0504 ha (wraz z budynkiem oraz garażem) i stanowi własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym banku PKO S.A.

Oferta, opiewająca na 4 mln 50 tys. zł, została złożona 23 stycznia br. Zgodnie z warunkami przystąpienia do postępowania ofertowego, na rachunek Centrali Banku Polska Kasa Opieki S.A. została przelana zaliczka w wysokości 210 tys. zł. Oferta została zaakceptowana.

Nowotarski magistrat zamierza pozyskać środki na adaptację pomieszczeń budynku z funduszy unijnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.