PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2024 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Nowy Targ

Wiadomości

Wiedza kluczem do bezpieczeństwa

Środa, 15 maja 2024 r.
Autor: Bożena Królczyk

Wiedza kluczem do bezpieczeństwa10 maja 2024 r. Związek Euroregion „Tatry” wspólnie z Europejskim Ugrupowaniem Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. oraz Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu zorganizował konferencję pn. „Wiedza kluczem do bezpieczeństwa”, która odbyła się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry w Nowym Targu. Otwarcia konferencji dokonał Przewodniczący Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusław Waksmundzki wraz z Dyrektorem Biura Związku Euroregion „Tatry” Michałem Stawarskim.


W dalszej części konferencji Dyrektor Michał Stawarski zaprezentował informację na temat roli Euroregionu „Tatry” w zwiększaniu bezpieczeństwa na polsko-słowackim pograniczu poprzez realizację projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.
Ścieżki rowerowe na pograniczu polsko-słowackim zrealizowane m.in. dzięki dofinasowaniu z Funduszy Europejskich przedstawiła menadżer projektów EUWT TATRY z o.o. Anna Sowińska, natomiast o bezpieczeństwie w poruszaniu się po ścieżkach opowiedział Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu asp. szt. Piotr Stanek.
Podinsp. Wojciech Chechelski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie omówił zasady odpowiedzialnego korzystania z internetu i mediów społecznościowych.
Na zakończenie podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zaprezentowała zawód policjanta oraz przedstawiła kolejne etapy rekrutacji do służby w policji.

W tym roku podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich byli z nami m.in. insp. Grzegorz Wyskiel Komendant Powiatowej Policji w Nowym Targu, Wicestarosta Powiatu Myślenickiego Rafał Kudas, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Nowy Targ Łukasz Knurowski, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, Szkoły Podstawowej im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie, Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Nowem Bystrem, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Murzasichlu oraz Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie.

Konferencji towarzyszyły interaktywne stoiska policji oraz Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży biorącej udział w wydarzeniu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Spinka góralska XVIISpinka góralska XVIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 18,5 cm.
    350 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.