PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

XIII Maraton Pisania Listów 2012 Amnesty International w Nowym Targu

8–9 grudnia 2012 r.
Autor: MOK Nowy Targ

XIII Maraton Pisania Listów 2012 Amnesty International w Nowym TarguZapraszamy do wzięcia udziału w XIII Maratonie Pisania Listów 2012 Amnesty International w dniach 8 – 9 grudnia (sobota – niedziela) w godz. 12.00 – 12.00 (24 godziny) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.


Po co organizujemy Maraton Pisania Listów?

Maraton Pisania Listów mobilizuje ludzi w całej Polsce i na całym świecie by solidarnie i jednym głosem przeciwstawić się łamaniu praw człowieka. Poprzez swoje działania mamy szansę realnie wpłynąć na losy osób, które znajdują się w zagrożeniu.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności niosą nadzieję dla prześladowanych i więzionych. 

Jak napisać taki list?

Należy kierować się 5 podstawowymi zasadami: piszemy krótko, jesteśmy uprzejmi, opieramy się na faktach, mamy pozytywne nastawienie i nie ukrywamy się – tzn. warto napisać kim jesteśmy, czym się interesujemy.

Znajomość języków obcych nie jest wymagana – można pisać po polsku, a także w innych językach. Pisząc po polsku, warto podkreślić w treści nazwisko bohatera / bohaterki Maratonu, żeby ułatwić adresatowi przyporządkowanie listu do konkretnej sprawy. Następnie warto zapoznać się z opisem sylwetki osoby, w sprawie której chcemy pisać i skorzystać z przygotowanych przez nas wskazówek, sylwetek osób. 

Jak możesz włączyć się w akcję w Nowym Targu?

 • Odwiedzić Miejski Ośrodek Kultury w dniach 8 – 9 grudnia w godz. 12.00 – 12.00 (24 godziny, jesteśmy przez całą noc) i napisać list;
 • Poinformować o akcji swoich znajomych, także poprzez media elektroniczne;
 • Przynieść ze sobą znaczki pocztowe – listy wyślemy do adresatów na całym świecie;
 • Zostać wolontariuszem akcji wysyłając swoją gotowość do pomocy na adres sekretariat@mok.nowytarg.pl lub zgłosić się osobiście w Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 37. Czekamy na Ciebie do 28 listopada.
Zobacz w naszym sklepie:
 • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
  25 zł
 • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł
 • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
  60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.