PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„CROZ DA LA STRIA” ze Spiazzo w Trydencie zaśpiewa w MOK

Czwartek, 25 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

„CROZ DA LA STRIA” ze Spiazzo w Trydencie zaśpiewa w MOK25 kwietnia o godz. 18.30 wyjątkowa okazja posłuchania chóru „CROZ DA LA STRIA” ze Spiazzo w Trydencie. Występ w ramach imprezy „Giro della cultura – spotkania z kulturą włoską”. Wstęp wolny.


Chór CROZ DA LA STRIA powstał w 1973r. w Spiazzo Rendena pod kierunkiem Aldo Ferrari, do którego dołączył  Flavio Maturi i do końca 2002 był jego dyrygentem. W  roku 1976 powstała  sekcja  żeńska i od 1977 roku CROZ DA LA STRIA jest chórem mieszanym. Dziś składa się z ponad 30 osób, pochodzących z całej doliny VAL  RENDENA, jest  jednym z niewielu chórów mieszanych, popularnych i znanych z TRENTINO. W 2003 mistrza F. Maturi  zastępuje  Lura  Crescini, która  dyryguje chórem aż do końca 2008r. W 2009 roku dyrygentem zostaje Oscar Grassi. Od 20 lat chór jest pod opieką prezydenta  Rodolfo Chesi.
Chór CROZ DA LA STRIA brał udział w wielu pokazach i konkursach, zarówno we Włoszech jak i w Europie (Czechy, Austria, Francja, Szwajcaria, Irlandia, Hiszpania, Słowacja). W 1988r. brał udział w audiencji i świętowaniu rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, występował na Placu Św. Piotra w Rzymie. Śpiewał naszemu Papieżowi także przy okazji podarowania drzewa bożonarodzeniowego przez władze Val do Rendena.
Repertuar chóru jest zróżnicowany. Chór wykonuje popularne utwory związane z folklorem regionu, ale też utwory nauczone od innych chórów (zarówno włoskich jak i zagranicznych, poznanych podczas różnych wymian) oraz pieśni religijne. Każdego roku we wrześniu, współpracując z izbą turystyczną chór organizuje przegląd chórów międzynarodowych pod nazwą  „CentoNote”, który  odniósł sukces i uznanie już od pierwszej edycji.
Przybyła publiczność wysłucha także nowotarskiej muzycznej niespodzianki -  mini występu chóru „ECHO GORCZAŃSKIE” z dyrygentem Piotrem Augustynem i akompaniatorem Marcinem Augustynem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.