PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„CROZ DA LA STRIA” ze Spiazzo w Trydencie zaśpiewa w MOK

Czwartek, 25 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

„CROZ DA LA STRIA” ze Spiazzo w Trydencie zaśpiewa w MOK25 kwietnia o godz. 18.30 wyjątkowa okazja posłuchania chóru „CROZ DA LA STRIA” ze Spiazzo w Trydencie. Występ w ramach imprezy „Giro della cultura – spotkania z kulturą włoską”. Wstęp wolny.


Chór CROZ DA LA STRIA powstał w 1973r. w Spiazzo Rendena pod kierunkiem Aldo Ferrari, do którego dołączył  Flavio Maturi i do końca 2002 był jego dyrygentem. W  roku 1976 powstała  sekcja  żeńska i od 1977 roku CROZ DA LA STRIA jest chórem mieszanym. Dziś składa się z ponad 30 osób, pochodzących z całej doliny VAL  RENDENA, jest  jednym z niewielu chórów mieszanych, popularnych i znanych z TRENTINO. W 2003 mistrza F. Maturi  zastępuje  Lura  Crescini, która  dyryguje chórem aż do końca 2008r. W 2009 roku dyrygentem zostaje Oscar Grassi. Od 20 lat chór jest pod opieką prezydenta  Rodolfo Chesi.
Chór CROZ DA LA STRIA brał udział w wielu pokazach i konkursach, zarówno we Włoszech jak i w Europie (Czechy, Austria, Francja, Szwajcaria, Irlandia, Hiszpania, Słowacja). W 1988r. brał udział w audiencji i świętowaniu rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, występował na Placu Św. Piotra w Rzymie. Śpiewał naszemu Papieżowi także przy okazji podarowania drzewa bożonarodzeniowego przez władze Val do Rendena.
Repertuar chóru jest zróżnicowany. Chór wykonuje popularne utwory związane z folklorem regionu, ale też utwory nauczone od innych chórów (zarówno włoskich jak i zagranicznych, poznanych podczas różnych wymian) oraz pieśni religijne. Każdego roku we wrześniu, współpracując z izbą turystyczną chór organizuje przegląd chórów międzynarodowych pod nazwą  „CentoNote”, który  odniósł sukces i uznanie już od pierwszej edycji.
Przybyła publiczność wysłucha także nowotarskiej muzycznej niespodzianki -  mini występu chóru „ECHO GORCZAŃSKIE” z dyrygentem Piotrem Augustynem i akompaniatorem Marcinem Augustynem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.