PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Pokaz filmu „Młotowstrząsy”

Środa, 26 listopada 2014 r.
Autor: MOK NT

Pokaz filmu „Młotowstrząsy”Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „Młotowstrząsy” w dniu 26 listopada (środa) godz. 10.00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Po pokazie zaplanowane zostało spotkanie z gośćmi: reżyserem Wojciechem Dawidem Terechowiczem, scenarzystą Jackiem Stawowym oraz aktorami występującymi w filmie.


Dodatkowo Grzegorz Płonka wystąpi z minikoncertem fortepianowym, a dr Maciej Jachymiak z wykładem „Otwórzmy drzwi schizofrenii”. Z kolei smaczny poczęstunek zapewni Restauracja „U Starosty”. Wstęp wolny

Film „Młotowstrząsy” to pierwszy pełnometrażowy film fabularny powstający we współpracy Teatru Hothaus z Grupą Form Dramatycznych działającą w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie.

W podziemiach szpitala psychiatrycznego zostaje znaleziony średniowieczny młot służący dawniej do leczenia osób psychicznie chorych przez „pucnięcie”. Kiedy młot pojawia się w Warsztatach Terapii Zajęciowej zaczynają się dziać niezwykłe rzeczy, poprzez które widz pozna życie pacjentów szpitala w nieco odmiennej rzeczywistości. Niecodzienne zdarzenia, humor sytuacyjny i słowny. Niezwykła gra aktorska. Autentyczny bohater.

Reżyseria: Wojciech Dawid Terechowicz; Scenariusz: Jacek Stawowy; Adaptacja: Agnieszka Gramatyka; Zdjęcia: Michał Bożek; Dźwięk: Dariusz Nawrocki; Montaż: Michał Stępień.

Grzegorz Płonka (26 lat) zamiłowany w muzyce klasycznej. Gry na fortepianie zaczął się uczyć sam – „ze słuchu”, mimo poważnych ubytków tego zmysłu od urodzenia. Swym uporem osiągnął taki poziom, że został przyjęty do szkoły muzycznej I-go stopnia w Laskach. Po wszczepieniu implantu słuchowego odbiór dźwięków zdecydowanie się poszerzył. Obecnie kontynuuje naukę w Szkole Muzycznej I stopnia w Jabłonce. Samoistny talent, pracowitość i wrażliwość muzyczną ma po Matce, która ukończywszy klasę organową prof. J. Grubicha na PWSM w Krakowie uczyła w szkole muzycznej w Zakopanem. Wykonywanym utworom nadaje swoją indywidualną interpretację.
Mimo ciężkich okresów z czasów szkolnych zachował pogodę ducha, ale również i wielki dystans do rzeczywistości z powodu odrzucenia go przez system edukacji, który w rzeczywistości nie jest przygotowany do kształcenia takich osób. Lubi podróżować, robić zdjęcia a przede wszystkim grać, słuchać muzyki i jeszcze raz grać.

Dr Maciej Jachymiak (48 lat), lekarz specjalista psychiatra, którego hobby i zainteresowaniami są sport, film, literatura, podróże i polityka. Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego.

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu "Powroty"

Współpraca:
HOTHAUS – Fundacja Wojciecha Terechowicza
Restauracja „U Starosty”
Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Stowarzyszenie na rzecz Osób Chorych Psychicznie "Varia”
Urząd Miasta Nowy Targ
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.