PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Pokaz filmu „Młotowstrząsy”

Środa, 26 listopada 2014 r.
Autor: MOK NT

Pokaz filmu „Młotowstrząsy”Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „Młotowstrząsy” w dniu 26 listopada (środa) godz. 10.00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Po pokazie zaplanowane zostało spotkanie z gośćmi: reżyserem Wojciechem Dawidem Terechowiczem, scenarzystą Jackiem Stawowym oraz aktorami występującymi w filmie.


Dodatkowo Grzegorz Płonka wystąpi z minikoncertem fortepianowym, a dr Maciej Jachymiak z wykładem „Otwórzmy drzwi schizofrenii”. Z kolei smaczny poczęstunek zapewni Restauracja „U Starosty”. Wstęp wolny

Film „Młotowstrząsy” to pierwszy pełnometrażowy film fabularny powstający we współpracy Teatru Hothaus z Grupą Form Dramatycznych działającą w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie.

W podziemiach szpitala psychiatrycznego zostaje znaleziony średniowieczny młot służący dawniej do leczenia osób psychicznie chorych przez „pucnięcie”. Kiedy młot pojawia się w Warsztatach Terapii Zajęciowej zaczynają się dziać niezwykłe rzeczy, poprzez które widz pozna życie pacjentów szpitala w nieco odmiennej rzeczywistości. Niecodzienne zdarzenia, humor sytuacyjny i słowny. Niezwykła gra aktorska. Autentyczny bohater.

Reżyseria: Wojciech Dawid Terechowicz; Scenariusz: Jacek Stawowy; Adaptacja: Agnieszka Gramatyka; Zdjęcia: Michał Bożek; Dźwięk: Dariusz Nawrocki; Montaż: Michał Stępień.

Grzegorz Płonka (26 lat) zamiłowany w muzyce klasycznej. Gry na fortepianie zaczął się uczyć sam – „ze słuchu”, mimo poważnych ubytków tego zmysłu od urodzenia. Swym uporem osiągnął taki poziom, że został przyjęty do szkoły muzycznej I-go stopnia w Laskach. Po wszczepieniu implantu słuchowego odbiór dźwięków zdecydowanie się poszerzył. Obecnie kontynuuje naukę w Szkole Muzycznej I stopnia w Jabłonce. Samoistny talent, pracowitość i wrażliwość muzyczną ma po Matce, która ukończywszy klasę organową prof. J. Grubicha na PWSM w Krakowie uczyła w szkole muzycznej w Zakopanem. Wykonywanym utworom nadaje swoją indywidualną interpretację.
Mimo ciężkich okresów z czasów szkolnych zachował pogodę ducha, ale również i wielki dystans do rzeczywistości z powodu odrzucenia go przez system edukacji, który w rzeczywistości nie jest przygotowany do kształcenia takich osób. Lubi podróżować, robić zdjęcia a przede wszystkim grać, słuchać muzyki i jeszcze raz grać.

Dr Maciej Jachymiak (48 lat), lekarz specjalista psychiatra, którego hobby i zainteresowaniami są sport, film, literatura, podróże i polityka. Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego.

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu "Powroty"

Współpraca:
HOTHAUS – Fundacja Wojciecha Terechowicza
Restauracja „U Starosty”
Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Stowarzyszenie na rzecz Osób Chorych Psychicznie "Varia”
Urząd Miasta Nowy Targ
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    40 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    40 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.