PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Paluszek”

Piątek, 9 października 2015 r.
Autor: MOK NT

„Paluszek”W dniu 9 października (piątek) o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy na spektakl teatralny „Paluszek” w wykonaniu Teatru Chrząszcz w trzcinie. Spektakl pokazujemy w ramach akcji „Teatr za złotówkę”, zatem bilet to koszt jedynie 1zł od osoby (dzieci oraz opiekunowie).


Zapraszamy zespoły przedszkolne oraz szkoły klasy I –III. Rezerwacje: Sekretariat MOK, al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 21 32, sekretariat@mok.nowytarg.pl. UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA do 50 miejsc z jednej szkoły bądź przedszkola.

Spektakl opowiada na nowo historię o Tomciu Paluszku. Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec - czy wyrośnie z niego dzieciątko? Tak powstaje Paluszek, mały chłopiec, któremu "rodzice" wymyślają kolejne przygody: musi uratować wielką dżdżownicę przed złym ptaszyskiem, później rozweselić smutną księżniczkę zamkniętą w zamku, skarb królewski uchronić przed złodziejem... Przedstawienie grane jest wewnątrz konstrukcji w formie sześcianu o wymiarach 2 m (wysokość) x 2,5 m (szerokość i głębokość), którego wnętrze przechodzi kolejne metamorfozy, sprytnie balansując między planem małym i dużym. Ważnym elementem przedstawienia jest też muzyka i taniec - aktorzy śpiewają na żywo i tańczą. W spektaklu występują zarówno aktorzy, jak i lalki.

"Paluszek" świetnie wpisuje się w nurt uprawiania ekologicznych ogródków i zdrowego stylu życia, formalnie natomiast porusza zagadnienie równowagi - stąd elementy balansu, akrobatyki, cyrkowych występów.

 Czas trwania: 50 min.
 Reżyseria: Cezary Skrocki
 Muzyka: Rafał "Piętaszek" Nowak z zespołu InoRos.
 Scenografia: Marta Skrocka
 Występują: Aneta Gierat, Cezary Skrocki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.