PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Paluszek”

Piątek, 9 października 2015 r.
Autor: MOK NT

„Paluszek”W dniu 9 października (piątek) o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy na spektakl teatralny „Paluszek” w wykonaniu Teatru Chrząszcz w trzcinie. Spektakl pokazujemy w ramach akcji „Teatr za złotówkę”, zatem bilet to koszt jedynie 1zł od osoby (dzieci oraz opiekunowie).


Zapraszamy zespoły przedszkolne oraz szkoły klasy I –III. Rezerwacje: Sekretariat MOK, al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 21 32, sekretariat@mok.nowytarg.pl. UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA do 50 miejsc z jednej szkoły bądź przedszkola.

Spektakl opowiada na nowo historię o Tomciu Paluszku. Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec - czy wyrośnie z niego dzieciątko? Tak powstaje Paluszek, mały chłopiec, któremu "rodzice" wymyślają kolejne przygody: musi uratować wielką dżdżownicę przed złym ptaszyskiem, później rozweselić smutną księżniczkę zamkniętą w zamku, skarb królewski uchronić przed złodziejem... Przedstawienie grane jest wewnątrz konstrukcji w formie sześcianu o wymiarach 2 m (wysokość) x 2,5 m (szerokość i głębokość), którego wnętrze przechodzi kolejne metamorfozy, sprytnie balansując między planem małym i dużym. Ważnym elementem przedstawienia jest też muzyka i taniec - aktorzy śpiewają na żywo i tańczą. W spektaklu występują zarówno aktorzy, jak i lalki.

"Paluszek" świetnie wpisuje się w nurt uprawiania ekologicznych ogródków i zdrowego stylu życia, formalnie natomiast porusza zagadnienie równowagi - stąd elementy balansu, akrobatyki, cyrkowych występów.

 Czas trwania: 50 min.
 Reżyseria: Cezary Skrocki
 Muzyka: Rafał "Piętaszek" Nowak z zespołu InoRos.
 Scenografia: Marta Skrocka
 Występują: Aneta Gierat, Cezary Skrocki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.