PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Najpiękniejsze światowe melodie" w MOK

Sobota, 14 maja 2016 r.
Autor: MOK NT

„Najpiękniejsze światowe melodie" w MOK14 maja (sobota) o godz. 18.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na koncert „Najpiękniejsze światowe melodie" w wykonaniu Krakowskiej Sceny Piosenki: Andrzeja Lichosyta, Wiktorii Węgrzyn oraz Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. Będzie to niezapomniane muzyczne popołudnie, które jednocześnie rozpocznie już 6 Noc Muzeów w Nowym Targu. Bilet na koncert to tylko 10zł. Rezerwacje: Sekretariat MOK, al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 21 32, email: sekretariat@mok.nowytarg.pl


Krakowska Scena Piosenki zrzeszająca krakowskich artystów: aktorów, wokalistów i muzyków to projekt mający na celu promocje piosenki jako gatunku artystycznego na najwyższym poziomie.

Efektem tego, są koncerty i spektakle muzyczne.

Andrzej Lichosyt, aktor scen muzycznych, baryton. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu profesora Ryszarda Karczykowskiego. Uzyskał także tytuł aktora szkoląc warsztat w gdyńskim PSWA im. D. Baduszkowej. Debiutował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.Pracował z takimi reżyserami jak m. in. Jerzy Gruza, Jan Szurmiej,Maciej Wojtyszko, Jacek Bończyk. Śpiewał w prestiżowych salach w kraju i za granicą m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Austrii.Współpracował także z Teatrem Miejskim w Gdyni kreując role w spektaklach Edith Piaf i Zorba. Debiut operowy – partia Garibalda w operze Rodelinda G.Haendla pod dyr. Paula Esswooda.W czerwcu 2014 r. w Operze Krakowskiej śpiewał partię Hrabiego Almavivy w Weselu Figara W. A. Mozarta pod dyr. Jacka Delekty i reż. Laco Adamika (rola dyplomowa).W swoim repertuarze ma zarówno arie operowe i operetkowe ale także songi musicalowe czy piosenki aktorskie i kabaretowe.  Współpracuje z Andrzejem Zaryckim, wykonując recitale piosenki literackiej, złożone z kompozycji specjalnie dla niego napisanych. Współpracuje również z Polskim Radiem. Obecnie pracuje w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Można go zobaczyć w takich spektaklach jak m. In. Skrzypek na Dachu, Jesus Christ Superstar, Pamiętnik znaleziony w Saragossie, Billy Eliot czy Młody Frankenstin w reż. Jacka Bończyka.

Wiktoria Węgrzyn, aktorka i wokalistka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na stałe związana z Teatrem Ludowym w Krakowie, gdzie debiutowała tytułową rolą Amy Winehouse w spektaklu Amy.Klub 27 w reż. Piotra Siekluckiego. Laureatka wielu festiwali, wtem zdobywczyni Grand Prix na Festiwalu Piosenek Andrzeja Zauchy 2014. Można podziwiać ja na wielu scenach teatralnych i estradowych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach i także z Teatrem Polskim w Bielsku Białej gdzie gra w spektaklu Sześć wcieleń Jana Piszczyka w reż. Wojciecha Kościelniaka, czy farsie Boeing, Boeing. Współpracuje również z Krakowską Operą Kameralną.

Mateusz Walach, dyrygent, aranżer założyciel Silesian Art. Collective. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale dyrygentury symfoniczno–operowej oraz na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie kompozycji. Kompozycje kontynuuje na studiach doktoranckich w macierzystej Akademii. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. W 2010 roku założył i od tego czasu prowadzi swoją Orkiestrę Kameralną Silesian Art Collective. Współpracował także z Grażyną Brodzińską, Andrzejem Piasecznym, Marcinem Wyrostkiem, Łukaszem Zagrobelnym,  zespołem Bracia, Ewą Urygą, Kayah. Obecnie dyrygent w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Kierownik muzyczny projektów i koncertów Andrzeja Lichosyta i Wiktorii Węgrzyn.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.