PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

"Podhalańskie Brygady Wywiadowcze WiN"

Środa, 23 maja 2018 r.
Autor: PTH NT

"Podhalańskie Brygady Wywiadowcze WiN"Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu oraz autorzy maja zaszczyt zaprosić na promocję książki pt. Tadeusza Morawy juniora i Krystyny Morawy – Fryźlewicz Podhalańskie Brygady Wywiadowcze WiN. Spotkanie z autorami i wydawcą odbędzie się w dniu 23 maja 2018 r. (środka) o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego Ratusz – Rynek 1 w Nowym Targu.


Książka ta mówi o tych, którzy tej krwi nie szczędzili i także o tych, którzy tą bratnią krew wytaczali w imię obcej zbrodniczej ideologii. Data Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie została wybrana przypadkowo-jest on obchodzony jako święto państwowe w rocznicę zamordowania w wwiezieniu mokotowskim przez komunistów członków IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość 1 III 1951. Byli to: prezes Łukasz Ciepliński, Józef Batory, Franciszek Błażej, Mieczysław Kawalec, Adam Lazarowicz i Józef Rzepka. Zostali pogrzebani nocą, anonimowo, gdzieś na zapuszczonej łączce Cmentarza Powązkowskiego.

Cześć ich pamięci!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    220 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.