PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

56. Małopolski Wyścig Górski zawita do Nowego Targu

Sobota, 9 czerwca 2018 r.
Autor: Mateusz Zamojski

56. Małopolski Wyścig Górski zawita do Nowego TarguW sobotę 9 czerwca 2018 r. do Nowego Targu zawitają kolarze biorący udział w 56. Małopolskim Wyścigu Górskim. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na mecie wymagającego II etapu, która została zaplanowana ok. godz. 15:00 na nowotarskim Rynku. Peleton będzie musiał pokonać liczącą 105 kilometrów trasę ze Skrzypnego przez Maruszynę, podjazd pod Pitoniówkę, Bańską Wyżną (runda 4x), Szaflary oraz Gronków aby ulicą Jana Pawła II wjechać na metę do Nowego Targu. Po drodze na kolarzy będą czekać cztery górskie i trzy lotne premie.


56. Małopolski Wyścig Górski odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ.
 
Małopolski Wyścig Górski - jeden z najważniejszych i najbardziej wymagających wyścigów etapowych klasy międzynarodowej rozgrywanych na terenie Polski. Tegoroczna odsłona MWG rozegrana zostanie w dniach 8-10 czerwca, a tradycyjnie poprzedzi ją Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które odbędzie się w czwartek 7 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie z Wielką Galą Rowerową.
 
Tworzony od przeszło pół wieku na terenie Małopolski wyścig jest jednym z największych wyzwań, jakie każdego roku podejmują polscy kolarze. Jak zawsze impreza zapowiada się niezwykle interesująco, bo jak zawsze trasy są bardzo ciekawe i wymagające, a składy 25 teamów spodziewanych na starcie pełne bardzo dobrych kolarskich nazwisk. Wystarczy powiedzieć, że decydujący do tej pory trudny pierwszy etap wokół Trzebini i Alwerni będzie dopiero przygrywką do etapu drugiego, na pokonywanej czterokrotnie „piekielnej rundzie” w Szaflarach, po którym to na zakończenie wyścigu nastąpi królewski trzeci etap z Chochołowkich Term – przez słynne kolarskie podjazdy: Skrzypne, Gliczarów, Łapszankę, Przełęcz Knurowską – do Starego Sącza, z końcowym finiszem aż na szczycie góry Przehyba (1175 mnpm).
 
Trasa 56. Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2018:
1. etap - 8 czerwca: Trzebinia- Alwernia, 130 km
2. etap - 9 czerwca: Szaflary- Nowy Targ, 105 km
3. etap - 10 czerwca: Chochołowskie Termy – Stary Sącz Przeyhyba, 157km
Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.