Nowy Targ
Zaproszenia
„Od Wyszehradu do Wyszehradu”
Autor: Iwona Króżel
Burmistrz Miasta Nowy Targ - Grzegorz Watycha, Dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie -Adrián Kromka, Burmistrz Miasta Kieżmark- Ján Ferenčák, Dyrektor Polskiej Akademii Nauk Archiwum w Warszawie- Hanna Krajewska serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „OD WYSZEHRADU DO WYSZEHRADU”. Uroczyste otwarcie wystawy w dniu 25 października 2019 r (piątek) godz. 11.00 w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu ul. Jana III Sobieskiego 4.
Wystawa „Od Wyszehradu do Wyszehradu” opracowana przez Archiwum Polskiej Akademii Nauk, przedstawia wspólną historię czterech państwa: Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wyszehrad, będący niegdyś miejscem słynnych zjazdów, podczas których spotykali się królowie Polski, Czech i Węgier, pojawił się ponownie w historii Europy Środkowej przy okazji utworzenia Grupy Wyszehradzkiej.
- „Baby i Dezerterzy”
Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...40 zł - Naszyjnik "Wielokrzyż"
Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...100 zł - Aniołek mały III
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa. 10 zł



