PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Ochotnica Dolna

Wiadomości

Nowy most w Ochotnicy Dolnej

Wtorek, 28 maja 2013 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Nowy most w Ochotnicy DolnejDyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Robert Waniczek i prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „ESBUD” Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej podpisali umowę na realizację inwestycji pn. "Odbudowa mostu w Ochotnicy Dolnej na potoku Kapłony w km 16+400 w ciągu drogi powiatowej nr K1637 Harklowa - Tylmanowa". Wartość zamówienia to 3 miliony 783 tysiące złotych.


Inwestycja obejmuje budowę nowego mostu w nowym śladzie drogi, budowę ok. 500 metrów dróg dojazdowych do przeprawy, chodników i kanalizacji deszczowej. Inwestycja realizowana jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przy wsparciu finansowym Powiatu Nowotarskiego i gminy Ochotnica Dolna. Termin zakończenia prac to koniec października tego roku.

- Chciałbym podziękować panu wójtowi za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia - powiedział dyrektor Robert Waniczek zwracając się do obecnego na uroczystości podpisania umowy wójta ochotnickiej gminy Kazimierza Konopki. - Myślę, że będą pozytywne efekty tej współpracy. To z pewnością największa inwestycja drogowa realizowana w Ochotnicy w ostatnich latach i dobry przykład, jak robić rzeczy kompleksowo - dodał.

- Cieszę się, że udało się przekonać wojewodę małopolskiego, żeby dał tak duże pieniądze w pierwszej transzy na powiat nowotarski. Ten most już dawno wymagał remontu, bo praktycznie gdyby przyszła kolejna wielka woda, to by już go nie było - powiedział starosta nowotarski Krzysztof Faber dziękując wójtowi Konopce za dobrą współpracę, a dyrektorowi PZD Robertowi Waniczkowi za skuteczne pozyskanie środków na tę inwestycję.

Podziękowania złożył też wójt Kazimierz Konopka - staroście, Zarządowi Powiatu, Radzie Powiatu Nowotarskiego. - Za to, że to przedsięwzięcie znalazło się na liście priorytetowych zadań w powiecie, jeśli chodzi o wykorzystanie środków powodziowych - podkreślił. - Wspólnie, razem można osiągać efekty.

- Jestem u siebie - podkreślił Stanisław Chryczyk. - Obiecuję, że podejmę wszystkie niezbędne kroki, żeby ta inwestycja wyszła jak najlepiej, żeby ta inwestycja dla starostwa, powiatu, gminy, mieszkańców była dobrą wizytówką - dodał wykonawca.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.