PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ohrid

Kultura

Biołodunajcanie w Macedonii

Wtorek, 30 sierpnia 2011 r.
Autor: AKS

Biołodunajcanie w MacedoniiZespół "Białodunajcanie" w dniach 10-14 sierpnia uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Macedonian Sun” w Ohridzie nad jeziorem Ohrid w Macedonii, w pobliżu albańskiej granicy. Wzięły w nim udział także grupy z Bułgarii, Chorwacji, Turcji, Litwy, Rumunii i Macedonii.


- Oprócz występów mieliśmy też okazję poznać trochę okolicę. I tak ciekawostką jest, że jezioro i miasto Ohrid, jako jedno z niewielu na świecie, jest chronione przez Unesco zarówno ze względu na faunę, florę jak i zabudowę. Popłynęliśmy statkiem do St. Naum – miasteczka, w którym biją źródła zasilające jezioro. Miasto to zostało założone przez św. Nauma – ucznia Cyryla i Metodego, jednego z autorów cyrylicy. Ma on tam swój monaster, czyli świątynię, w którym znajduje się jego grób. Legenda głosi, że przykładając ucho do płyty nagrobnej można usłyszeć bicie jego serca. Oczywiście w czasie wolnym korzystaliśmy z kąpieli słonecznych i wodnych, a słonko spiekło nas niemiłosiernie, co widać na niektórych zdjęciach. Również na zdjęciach widać, że droga była długa i męcząca, więc w trasie mieliśmy różne zajęcia. Podsumowując - wyjazd, jak chyba każdy w dobrym towarzystwie, był bardzo udany i pełen pozytywnych wrażeń - relacjonuje Iwona Kiwacka-Majerczyk.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.