PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728  

Oravice

Wiadomości

Spotkanie Prezydentów Polski i Słowacji

Poniedziałek, 25 lutego 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaPrezydenci Polski i Słowacji Bronisław Komorowski i Ivan Gašparovič otworzyli w sobotę w Witowie V Masowy Rekreacyjny Bieg „Szlak Bez Granic” prowadzący z Siwej Polany w polskich Tatrach do Oravic na Słowacji. Dzień wcześniej spotkali się w słowackich Oravicach, gdzie rozmawiali m.in. o możliwość zorganizowania polsko-słowackiej zimowej olimpiady w 2022 r.. W rozmowach uczestniczyli też ministrowie w KPRP Sławomir Rybicki i Jaromir Sokołowski. Obaj prezydenci znaleźli też w Oravicach czas na narty, a wieczorem spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej.


Prezydent Komorowski podkreślał, że bieg narciarski przez polsko-słowacką granicę to dobra prognoza na przyszłość i dobry początek wspólnych starań o igrzyska olimpijskie w Tatrach.

- Pomimo naszego zaangażowania w sprawy europejski, nie zapominamy także o potrzebie sąsiedzkich kontaktów. Jeśli chcemy myśleć o olimpiadzie, to musimy budować silna tkankę współpracy polsko-słowackiej, zwłaszcza przygranicznej. To dotyczy m.in. udrożnienia wszystkich przejść granicznych, łatwego przekraczania granic w celach rekreacyjnych, turystycznych, sportowych, ale także musi oznaczać zbudowanie dobrej sieci dróg i powiązań komunikacyjnych. Jeśli w ogóle myśleć o zorganizowaniu zimowej olimpiady, z góry trzeba myśleć, aby było to wydarzenie dające satysfakcję obu narodom, dające profity oby gospodarkom i dające możliwość dobrego promowania wspólnoty polsko-słowackiej – powiedział prezydent.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.