PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2020 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Podczerwone

Wiadomości

Wirtualny Konkurs Palm Wielkanocnych w Podczerwonem - wyniki

Wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
Autor: Piotr Duraj

Wirtualny Konkurs Palm Wielkanocnych w Podczerwonem - wyniki4 kwietnia 2020 r. komisja konkursowa w składzie Ewa Vermessy-Gruber – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem – przewodnicząca, Halina Strama – prezes Oddziału Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka, ks. Marek Łabuzek – proboszcz parafii pw. MB Bolesnej w Podczerwonem, Małgorzata Kulawiak – dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Danuta Skorupa – katechetka w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem i Bogusław Zięba - poeta, działacz polonijny i autor tekstów do przedstawień Dziecięcego Zespołu "Śleboda" oceniła 32 palmy konkursowe nadesłane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem i młodszych w Wirtualnym Konkursie Palm Wielkanocnych w Podczerwonem zorganizowanym przez Oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, Parafię pw. MB Boskiej Bolesnej w Podczerwonem i Szkołę Podstawową im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem.


Konkurs podzielony został na cztery kategorie – 1. klasy”0” i młodsi, 2. klasy I-III, 3. klasy IV-VIII, 4. młodzież i dorośli.

W kategorii I wpłynęło 6 prac, w kategorii II – 13, w kategorii III – 13, w kategorii IV – 0.

Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I: uczniowie klas ”0” i młodsi:
1. Filip Łowisz – kl. 0 – nr 17
2. Antoni Leja – przedszkole – nr 21 i Iwona Palenica – kl 0 – nr 26
3. Aleksandra Polaczek – przedszkole – nr 7 i Andrzej Konopka – kl. 0 – nr 31
Wyróżnienie:
- Gabriela Konopka – przedszkole – nr 29

Kategoria II: uczniowie klas I – III:
1. Emilia Krzanik – kls. I – nr 11
2. Damian Łyszczarczyk – kl. II – nr 15
3. Jakub Leja – kl. III – nr 18.
Wyróżnienia:
- Józef Obyrtacz – kl. III – nr 6
- Aleksandra Świętek-Słowik – kl. II - nr 8
- Aleksandra Duraj – kl. I – nr 12
- Dominik Leja – kl. I – nr 19
- Anna Palenica – kl. II – nr 23
- Andrzej Turski – kl. III – nr 24
- Natalia Strama – kl. I – nr 25
- Aleksandra Szaflarska – kl. II – nr 27
- Zuzanna Naglak – kl. I - nr 30
- Wojciech Konopka – kl. III – nr 32

Kategoria III: uczniowie klas IV – VIII:
1. Bartłomiej Łyszczarczyk – kl. IV – nr 16 i Angelika Leja – kl. IV – nr 22
2. Magdalena Ciężczak – kl. VI – nr 13
3. Szymon Karcz – kl. VI – nr 2 i Katarzyna Kania – kl. VI – nr 5
Wyróżnienia:
- Łukasz Karcz – kl VI – nr 1
- Rafał Duraj – kl. V – nr 3
- Filip Bocoń – kl. V – nr 4
- Kamila Klag – kl. IV – nr 9
- Patrycja Klag – kl. V – nr 10
- Wiktoria Leja – kl. VI – nr 14
- Wioleta Haberna – kl. VII -nr 20
- Ewelina Podczerwińska – kl. VI – nr 28

- Chętnie nagrodziłabym wszystkie dzieci. Wybór był niezwykle trudny. Te prace dzieci wykonane przy wsparciu rodziców sprawiły mi wiele radości w tym trudnym do przeżycia czasie. Dziękuję pomysłodawcom za tę namiastkę prawdziwego życia – mówi przewodnicząca komisji konkursowej – Ewa Vermessy-Gruber, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem.

Prezes Oddziału Związku Podhalan Halina Strama postanowiła przyznać prywatną nagrodę palmie nr 18, którą wykonał Jakub Leja.

- Wielki tłum, który przybył na święto, usłyszawszy, że Jezus przybywa do Jerozolimy, wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu naprzeciw.’’ (J 12) Kochani, po kilkuletniej działalności w Izraelu i nie tak dawnym wskrzeszeniu Łazarza, na wieść o tym, że Jezus zbliża się do bram Jerozolimy wyszły mu naprzeciw tłumy ludzi, którzy już słyszeli o cudach i naukach ukazujących w swej prostocie nieco odmienny, niż żydowski sposób na życie i wiarę. Jezus witany był najzwyklejszymi gałązkami zerwanymi pośpiesznie z rosnących wzdłuż drogi palm i dlatego moja uwaga skupiła się przede wszystkim na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Nie patrzyłem na rozmiary, natomiast doceniłem równomierność rozmieszczonych ozdób zatopionych w zieleni oraz tło, na którym została przedstawiona palma. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników, a organizatorom gratuluję wspaniałego pomysłu, który mimo aktualnych przeszkód przypomina o wspólnych ideach i tradycjach bliskich naszym sercom - mówi Bogusław Zięba.

Małgorzata Kulawiak, dyrektor Centrum Kultury i Promocji gratuluje wszystkim udziału i pomysłu na przeprowadzenie Wirtualnego Konkursu Palm Wielkanocnych.

Wszyscy członkowie jury podkreślają wysoki poziom konkursu oraz zaangażowanie dzieci z Podczerwonego i Koniówki.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Zgodnie z obietnicą ks. proboszcza Marka Łabuzka i katechetki Danuty Skorupy uczestnicy zostaną nagrodzeni dodatkową oceną z religii.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.