PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Podhale

Sport

Maraton Podhalański dla Sportowców z Niepełnosprawnością

Niedziela, 2 sierpnia 2015 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

Maraton Podhalański dla Sportowców z NiepełnosprawnościąW niedzielę, 26 lipca 2015 odbył się jeden z najpiękniejszych w Polsce, 1 Maraton Podhalański. Na ponad 42-kilometrowej trasie z Nowego Targu przez Ludźmierz, Bańską, Ząb, Nowe Bystre, Butorowy Wierch, Kościelisko do Zakopanego rywalizowało blisko 300 zawodników. Pośród maratończyków byli uczestnicy akcji "1 Maraton Podhalański z Fundacją Handicap Zakopane dla Sportowców z Niepełnosprawnością."


Ta wyjątkowa grupa, to Przyjaciele Fundacji Handicap Zakopane,  którzy pokonali maraton w celu charytatywnym. W skład drużyny weszło 12 biegaczy oraz  3 kolarze, którzy solidaryzując się z podopiecznymi Fundacji, przebyli trasę na 3-kołowych rowerach dla niepełnosprawnych. Sponsorzy akcji zobowiązali się wesprzeć finansowo działania Fundacji, oferując wpłatę za każdego biegacza, który ukończy bieg w limicie czasu wyznaczonym przez Organizatora biegu.

W Drużynie Przyjaciół Fundacji Handicap Zakopane znaleźli się w większości mieszkańcy Zakopanego i Podhala:  Agnieszka Czajkowska,  Małgorzata Kowalczyk, Dorota Kuźniar, Agnieszka Łojas, Leszek Behounek, Jan Gąsienica-Groń, Marcin Kadzik, Patryk Fryzowicz, Wojtek Sułek, Stanisław Gąsienica,Damian Szpak,  Małgorzata Tlałka-Długosz, Michał Kurecki (r), Artur Wysocki (r), Szymon Kraciuk (r).

Celem Drużyny było wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością oraz realizacja osobistych zadań sportowych. Każdy z biegaczy miał do pokonania nie tylko bardzo trudną trasę maratońską, ale i własne kryzysy na trasie biegu. Bardzo ważna była dodatkowa motywacja do pokonywania własnych barier, wynikająca z podjęcia wyzwania uczestnictwa i ukończenia biegu dla  Fundacji Handicap Zakopane i Sportowców z Niepełnosprawnością. Efektem tego były bardzo dobre czasy biegaczy, zwycięstwa i kilka podium w kategoriach wiekowych.

Prezes Fundacji Handicap Zakopane, Małgorzata Tlałka-Długosz tak podsumowała akcję Fundacji  i udział swojej drużyny:

" Chcę Wam serdecznie pogratulować i podziękować za uczestnictwo w naszej akcji " 1 Maraton Podhalański 2015 z Fundacją Handicap Zakopane - dla Sportowców z Niepełnosprawnością".

Serce się raduje, obserwując Was, ludzi o pięknych sercach i głębokich motywacjach i charakterach.  Ze wzruszeniem obserwowałam Was w biegu maratońskim i podziwiałam  Wasze zaangażowanie, wysiłek i równocześnie uśmiech na starcie, na trasie i na mecie maratonu. Cieszę się, że to właśnie Wy reprezentowaliście naszą Fundację w czasie biegu.

Z pewnością ucieszy Was fakt, że dzięki Waszemu wsparciu Fundacja HANDICAP Zakopane otrzyma od Sponsorów znaczące wpłaty na kontynuację organizacji bezpłatnych regularnych, całorocznych treningów sportowych dla  sportowców z niepełnosprawnością z naszego regionu. W imieniu Fundacji oraz naszych Podopiecznych dziękujemy Wam Maratończycy. Dziękujemy Sponsorom wspierającymi akcję Fundacji Handicap Zakopane, firmom SUN FARM,   NOSALOWY DWÓR,  SPOŁEM-ZAKOPANE,  SZYMONEK,  GAMA,  GIENIO,  TATRASPORT, WILLA SWOBODA. Dziękujemy  Organizatorom Maratonu Podhalańskiego za otwarcie i przychylność dla naszej akcji. Dzięki Wam świat staje się coraz lepszy".

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.