PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2019 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Podhale

Wiadomości

Finał akcji Mikołajki dla Mukoludków

Wtorek, 26 listopada 2019 r.
Autor: Aneta Mazgaj

Finał akcji Mikołajki dla MukoludkówJuż w najbliższą sobotę, 30 listopada odbędzie się finał świątecznej akcji pomocy chorym na mukowiscydozę „Mikołajki dla Mukoludków”, organizowanej od 2014 roku przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Na terenie podhalańskich sklepów spożywczych po raz szósty będą kwestować wolontariusze zbierając słodycze, żywność oraz datki na przygotowanie świątecznych upominków dla podopiecznych Towarzystwa.


Zbiórka odbędzie się w następujących punktach handlowych w Rabce - Zdroju: sklepy Adaś, Małgosia, Carrefour, Kabanos, Lewiatan, Steskal, Tani oraz Turbacz, gdzie kwestować będą rabczańscy wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera. W Nowym Targu w Galerii Buy & Fly,  trzech oddziałach firmy Steskal, oraz w Supermarkecie Rajski w Ostrowsku kwestującymi będą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. W Zakopanem zbiórka odbędzie się w Supermarkecie Rajski w Kościelisku, centrum handlowym Szymonek, oraz Lewiatanie na Ustupie, gdzie będą kwestować uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem.

Dodatkowo akcję wspiera ponad 50 placówek szkolnych i przedszkolnych, w całej Polsce, które od połowy listopada organizują zbiórki wśród swoich uczniów i przedszkolaków.

W ubiegłym roku, dzięki hojności darczyńców oraz z dużą pomocą młodych wolontariuszy, zostało wysłanych 1 000 świątecznych upominków dla chorych na mukowiscydozę z całej Polski o łącznej wartości 185 tysięcy złotych, a ponad 23 tysiące złotych zebranych w trakcie akcji  zostało przeznaczonych na fundusz wsparcia w zakupie leków i rehabilitacji dla najbardziej potrzebujących chorych.

Partnerami akcji są: Nutricia Polska Sp z o.o., Medicom Sp. z o.o., Norsa Pharma Sp z o.o., Express Car Rental, oraz Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.

Mukowiscydoza jest nieuleczalną chorobą genetyczną. Wadliwy gen, z jakim rodzi się chory, powoduje, że jego organizm produkuje nadmiernie lepki śluz, co skutkuje zaburzeniami przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym. Choroba postępując z wiekiem prowadzi najczęściej do całkowitej niewydolności płuc. W konsekwencji jedyną szansą na przedłużenie życia staje się ich przeszczep. Mukowiscydoza jest jak dotąd chorobą nieuleczalną, ale wczesna diagnoza, badania kontrolne, systematyczne leczenie i rehabilitacja oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na dłuższe i lepsze życie chorych.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) jest najstarszą i największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na mukowiscydozę. Towarzystwo zostało powołane w 1987 r. z inicjatywy osób, które codziennie wspólnie walczą o zdrowie i życie chorych na mukowiscydozę: lekarzy i rodziców chorych dzieci. Misją Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą jest niesienie wszechstronnej pomocy i wsparcia osobom chorym i ich rodzinom, w walce z ciężką, nieuleczalną chorobą, jaką jest mukowiscydoza.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.